PSG:ssä koirankoppiin joutunut pelaaja paljasti: Jättää seuran kauden jälkeen

© Kuva: Getty Images

PSG:n hyökkäyksessä pieneen rooliin jäänyt Hatem Ben Arfa jättää seuran kauden jälkeen. Ben Arfa kertoi asiasta omalla Instagram-tilillään.

Ben Arfan, 31, sopimus PSG:n kanssa päättyy ensi kesänä, jonka jälkeen mies on vapaa siirtymään muualla ilman siirtokorvausta. Tällä kaudella ranskalainen hyökkäävä keskikenttäpelaaja on kärsinyt vammoista, eikä pelejä ole kertynyt yhtäkään.

– Pian minun PSG-seikkailuni päättyy ja vaikka minulla on ollut vaikeita hetkiä, olen iloinen, että olen ollut osa tätä seuraa. Pidän upeat muistot pelikavereistani ja arvostan heidän jatkuvaa tukea minulle ja tulen aina rakastamaan tätä seuraa, Ben Arfa kirjoittaa kuvatekstissä.

Viime kesänä muun muassa La Liga -seura Sevilla oli kiinnostunut Ben Arfasta. Mies takoi kaudella 2015-16 peräti 17 osumaa Ligue 1:ssä Nicen paidassa, joten osumatarkkuutta löytyy. Tiettävästi Ben Arfan ja PSG-valmentaja Unai Emeryn välit eivät ole olleet suopeimmasta päästä.

Jos et näe alla olevaa kuvaa, voit katsoa sen tästä.


Ota 20 ilmaiskierrosta

Ei omaa rahaa, ei riskiä

  • Avaa pelitili Lucky Dinolle.
  • Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
  • Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.