Pikkuhuuhkajien hyökkääjälle uusi valmentaja – edellinen Aston Villaan topparilegendan kanssa

Pikkuhuuhkajien hyökkääjä Marcus Forss saa pian uuden valmentajan. Forssin seura Brentford tiedotti myöhään keskiviikkoiltana, että joukkueen edellinen luotsi Dean Smith siirtyy samassa sarjassa pelaavan Aston Villan päävalmentajaksi. Apulaisekseen Smith saa todellisen legendan, juuri pelaajauransa virallisesti päättäneen John Terryn, jonka viimeinen seura pelaajana oli juuri Aston Villa.
47-vuotias Smith pelasi aikoinaan niin ikään topparina, joskin saavutukset jäivät valovuosien päähän Terryn vastaavista. Aston Villa kuvailee Smithiä ”elinikäiseksi Villa-faniksi”, vaikka Smith siirtyykin seuraan nyt ensimmäistä kertaa.
Brentfordia Smith valmensi marraskuusta 2015 lähtien.
19-vuotias Marcus Forss on pelannut tällä kaudella yhdessä Mestaruussarjan ja kahdessa Liigacupin ottelussa. Viime ajat hän on ollut sivussa tositoimista selkävaivan takia.
Brentford on parhaillaan Mestaruussarjassa sijalla 7, ja Aston Villa sijalla 15.
Suomalaispelaajat ovat saaneet viime päivinä joukolla uusia valmentajia. Uuden käskyttäjän saivat Perparim Hetemajn Chievo ja Tim Sparvin Midtjylland. Potkuhuhuja on liikkunut myös Sauli Väisäsen (Crotone) ja Robin Lodin (Sporting Gijón) valmentajien osalta.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Puolan kapteeni joutui jättämään harjoitukset kesken Helsingin olympiastadionilla
- Doni Arifi nousi Pikkuhuuhkajien EM-ryhmään varalta – usko kantoi epävarmassa tilanteessa: ”Jumalan suunnitelma”
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Ville Tikkanen arvioi Teemu Pukin ja Alex Ringin merkitystä HJK:lle – tämän muutoksen Miika Nuutinen toi päävalmentajana
- Cristiano Ronaldolta vahvistus seurauransa tulevaisuudesta: ”Mikään ei ole muuttunut”
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Haastattelu: Michael Reiziger haluaa johdattaa Hollannin Euroopan mestariksi – kehui Pikkuhuuhkajia
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Ranska kaatoi Saksan Kylian Mbappén johdolla
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Kommentti: Huomenna on ottelu, jota ei pitäisi pelata ollenkaan
- Hollantilainen toimittaja Ronald Koemanille: yhdelle Huuhkajien pelaajalle saatava Hollannin passi
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Hitti vai huti? AS Roma vaihtoi logoaan – soutaa valtavirtaa vastaan
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Toni Koskela moitti Suomen puolustajia Ylellä: ”Mun mielestä ihan käsittämätöntä”
- Lukas Hradecky täräytti asemastaan Bayer Leverkusenissa: ”Jos tulee ainutlaatuinen tarjous…”
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Cristiano Ronaldolta vahvistus seurauransa tulevaisuudesta: ”Mikään ei ole muuttunut”