Jürgen Klopp kommentoi PSG-pelin kohutilannetta: ”Kaikilla on silmät päässä”

Liverpool hävisi keskiviikkona Paris Saint-Germainille Mestarien liigassa 1-2 ja ajautui vaikeaan tilanteeseen lohkon päätöspäivää ajatellen.
Liverpool on nyt kahden pisteen päässä toisena majailevasta PSG:stä ja kolmen pisteen päässä lohkokärki Napolista, joka saapuu viimeisessä lohkopelissä Liverpoolin vieraaksi.
Englantilaisjoukkueen manageri Jürgen Klopp kritisoi keskiviikon pelin jälkeen PSG:n pelaajien ajanpeluuta ja kaatuilua. Pelissä nähtiin yhteensä 33 rikettä ja kahdeksan keltaista korttia, joista kuusi meni Liverpoolille.
Rikkeistä ja korteista suurinta kohua herätti kuitenkin PSG:n Marco Verrattin varoitus 24. minuutilla. Verratti liukui tilanteessa Liverpoolin Joe Gomezia nilkan yläpuolelle nappulat edellä ja sai tempustaan keltaisen kortin.
Kloppilla oli selkeä mielipide Verrattin taklauksesta.
– En pidä työni tästä osuudesta. Kaikilla on silmät päässä ja kaikki näkivät sen, mutta siitä kirjoitetaan vain, jos minä sanon sen? turhautunut Klopp Kommentoi FourFourTwon mukaan.
– Minusta se oli punaisen kortin paikka, mutta mitä se muuttaa? Ei mitään. Se tarkoittaa vain, että te saatte artikkelinne ja se saa minut näyttämään huonolta häviäjältä.
– Minä en välitä, kirjoittakaa ja ajatelkaa, mitä haluatte. Minä näin tilanteen hyvin, ja se ei varmasti ollut samanvärinen kuin nämä muut 500 keltaista korttia.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Puolan kapteeni joutui jättämään harjoitukset kesken Helsingin olympiastadionilla
- Doni Arifi nousi Pikkuhuuhkajien EM-ryhmään varalta – usko kantoi epävarmassa tilanteessa: ”Jumalan suunnitelma”
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Ville Tikkanen arvioi Teemu Pukin ja Alex Ringin merkitystä HJK:lle – tämän muutoksen Miika Nuutinen toi päävalmentajana
- Cristiano Ronaldolta vahvistus seurauransa tulevaisuudesta: ”Mikään ei ole muuttunut”
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Haastattelu: Michael Reiziger haluaa johdattaa Hollannin Euroopan mestariksi – kehui Pikkuhuuhkajia
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Ranska kaatoi Saksan Kylian Mbappén johdolla
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Kommentti: Huomenna on ottelu, jota ei pitäisi pelata ollenkaan
- Hollantilainen toimittaja Ronald Koemanille: yhdelle Huuhkajien pelaajalle saatava Hollannin passi
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Hitti vai huti? AS Roma vaihtoi logoaan – soutaa valtavirtaa vastaan
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Toni Koskela moitti Suomen puolustajia Ylellä: ”Mun mielestä ihan käsittämätöntä”
- Lukas Hradecky täräytti asemastaan Bayer Leverkusenissa: ”Jos tulee ainutlaatuinen tarjous…”
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Cristiano Ronaldolta vahvistus seurauransa tulevaisuudesta: ”Mikään ei ole muuttunut”