Brasilian maajoukkuekapteeni jättää PSG:n: ”Jälleen yksi vaihe elämässäni päättyy”
Kuva: Getty Images
Brasilian miesten maajoukkueen kapteeni, laitapuolustaja Dani Alves on jättämässä Paris Saint-Germainin.
Alves, 36, jätti sosiaalisessa mediassa PSG:lle hyvästit vain tunteja sen jälkeen, kun hän oli Brasilian kanssa voittanut Perun 5-0 Copa Américassa.
– Jälleen yksi vaihe elämässäni päättyy. Se on voitokas vaihe, täynnä oppimista ja kokemuksia, kirjoitti Alves ESPN:n mukaan julkaisussaan Instagramissa.
– Haluan kiittää PSG-perhettä tästä yhteisestä mahdollisuudesta kirjoittaa uusi sivu seuran historiassa.
Alves on edustanut Paris Saint-Germainia kesästä 2017 lähtien. Hänen ja PSG:n välinen sopimus päättyy viikon päästä. Alves on voittanut PSG:ssä kahdesti Ranskan Ligue 1:n sekä kertaalleen Ranskan cupin, Ranskan liigacupin ja Ranskan supercupin.
Aiemmin urallaan hän on edustanut Juventusta, Barcelonaa, Sevillaa ja Bahiaa. Alvesin tulevasta seurasta ei ole vielä tietoa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- SJK:n pelaajat mukana Afrikan mestaruusturnauksessa – pääsivät kentälle avauskierroksella
- Virallista: KuPS hankki Pikkuhuuhkajista tutun pelaajan
- FotbollDirekt: Manasse Kusu neuvottelee lainasiirrosta Superettaniin
- The Athletic: Valioliigan halutuin tähti vaihtamassa seuraa tammikuussa
- Ilvekselle tärkeitä sopimuksia
- Serie A:sta rävähti karu tiedote: liiga perui suunnitelman, joka olisi voinut mullistaa sarjaohjelman
- Ongelmia paratiisissa? Ousmane Dembélén ja Luis Enriquen välillä kipunoi – tässä syy
- Somessa huippusuosion saavuttanut tili nosti HJK-juniorin, 8, valokeilaan – ”Se ei ole normaalia”
- Palaako Füllkrug Bundesliigaan?
- Benjamin Källman taas maalinteossa – maalipörssissä kolmantena