Armenia – Bosnia-Hertsegovina: Auttaako Armenia Huuhkajia?

EM-karsinnat
Armenia – Bosnia-Hertsegovina
Sunnuntai 08.09. klo 16:00
Huuhkaja-faneja kiinnostaa sunnuntaina myös Armenian ja Bosnia-Hertsegovinan välinen iltapäiväottelu. Moni toivoo Bosnian kompastuvan Armenian retkellä, sillä se parantaisi Huuhkajien saumoja kisojen lopputurnaukseen entisestään.
Armenia taisteli parhaansa mukaan Italiaa vastaan torstaina, mutta hävisi lopulta 1-3. Vaikka Armenia ei ole tasoltaan kovinkaan ihmeellinen, on huomattavaa että se on tähänastisissa karsintaotteluissa onnistunut maalinteossa kaikkia muita joukkueita paitsi Suomea vastaan. Joukkueen ottelut ovatkin olleet sangen runsasmaalisia.
Sama pätee myös Bosnia-Hertsegovinaan. Robert Prosineckin luotsaama joukkue pyyhkäisi kevyen Liechtensteinin tieltään helposti, mutta sen pistepussi on pysynyt sangen kevyenä Italialle ja Suomelle kärsittyjen tappioiden sekä Kreikka-tasapelin jälkeen. Verkko on heilunut molempiin suuntiin ja samaa voisi odottaa Armeniassa.
Lyö vetoa ottelusta:
Tässä taistossa käännyn runsasmaalisuuden suuntaan. Otan vedon sen puolesta, että ottelussa nähdään vähintään kolme maalia. Vetosuositus on Ottelussa yli 2.5 maalia kertoimella 1,94.
tarjoilee peräti 150% talletusbonusta aina 100 euroon asti. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, että saat 100 euron talletuksella heti 250 euroa pelirahaa.
Lunasta in 150% talletusbonus 100 euroon asti näin:
- Avaa pelitili TÄSTÄ.
- Tee talletus.
- Saat esimerkiksi 100 euron talletuksella 250€ pelirahaa.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Italopodcast: Sardinian Varadona
- Pikkuhuuhkajien Casper Terho vaihtaa seuraa
- IF Gnistan hankki puolustajan Portugalista
- Hyökkääjä jättää HJK:n
- Liverpoolin Diogo Jota on kuollut auto-onnettomuudessa
- Ranskan kaikkien aikojen maalipyssyn ura Jenkeissä päättyi sopimuksen purkuun: ”Pelityyli ei sopinut minulle”
- Helmarit niukkaan voittoon EM-kisojen avausottelussa
- FF Jaro tarjosi jättiyllätyksen HJK:n vieraana – ratkaisijaksi nousi 17-vuotias lupaus
- Napoli vahvistamassa hyökkäystään jälleen
- KTP hankki ruotsalaisen veljeskaksikon
- Ranskan kaikkien aikojen maalipyssyn ura Jenkeissä päättyi sopimuksen purkuun: ”Pelityyli ei sopinut minulle”
- Hyökkääjä jättää HJK:n
- Pikkuhuuhkajien Casper Terho vaihtaa seuraa
- IF Gnistan hankki puolustajan Portugalista
- Kommentti: Jalkapallomaailman järjestys horjui viime yönä, eikä ketään kiinnostanut – vielä
- KTP hankki ruotsalaisen veljeskaksikon
- Italopodcast: Sardinian Varadona
- Napoli vahvistamassa hyökkäystään jälleen
- Virallista: Bayer Leverkusen teki ison hankinnan Liverpoolista
- Liverpoolin Diogo Jota on kuollut auto-onnettomuudessa