HIFK – FC Inter: Interin puolustus vuotaa
Veikkausliiga
HIFK – FC Inter
Maanantai 14.09. klo 18:00
Sarjaviitonen ja Stadin herruutta nimissään pitävä HIFK isännöi maanantaina lievää laskusuhdannetta elävän FC Interiä. HIFK selätti oman suvantokautensa ja viilettää nyt kahden voiton orastavassa putkessa, kun taas Inter on kerännyt kolmesta viime ottelustaan yhden tasapelipisteen. Ylemmän loppusarjan paikka on molemmilla porukoilla tiukasti haarukassa.
HIFK vei trillerinomaisessa derbyssä voiton HJK:sta lukemin 4-3, mutta Teemu Kankkusen ja Mike Keeneyn suojateilla oli ottelussa kyllä onnea. Voittomaali tuli ottelun lopussa melko jyrkästi pelitapahtumien vastaisesti. Derbyvoitto kyllä varmasti nosti henkeä joukkueella, joka joutui luopumaan maaottelutauolla Luis Henriquesta. Interiä vastaan HIFK:n on saatava myös tehtyä tehokkaasti paikoistaan maaleja, sillä vastus on kovaa luokkaa.
FC Inter sai siirtoikkunan lopussa vielä todellisen kultakimpaleen, sillä viime kauden maalikuningas Filip Valenčič liittyi joukkueen vahvuuteen. Suurinta korjausliikettä tarvitsisi kylläkin turkulaisten alakerta, sillä viime otteluissa Interin puolustus on ollut sangen virheille altis. José Riveiron luulisi terottavan tätä pelaajilleen, sillä viikolla SJK:ta vastaan pari maalia olivat suoranaisia lahjoja.
Lyö vetoa ottelusta:
Inter on kuitenkin perustasoltaan joukkueista vahvempi. Ottelun voittajakertoimet näyttävät oikein hinnoittelulta ja katse kääntyy maalimääriin – overi on mielestäni todennäköisempi kuin underi tässä pelissä, sillä varsinkin vieraiden tulivoima on kovalla tasolla. Vetosuositus on siis Ottelussa yli 2.5 maalia kertoimella 1,97.
tarjoaa peräti 170€ arvoisen tervetulopaketin. Alkuun saat 100 euroa bonusta. Sen jälkeen vielä 50% tervetulobonuksen ja kaupan päälle 20 euron ilmaisvedon.
Lunasta in tervetulopaketti näin:
- Avaa pelitili TÄSTÄ.
- Tee talletus.
- Saat esimerkiksi 100 euron talletuksella 200€ pelirahaa ja lisäedut myöhemmin.
- Virallista: Kapteeni jää FC Interiin
- Ilari Kangasniemi pääsi ensimmäistä kertaa Leicesterin avauskokoonpanoon
- Viljami Sinisalo jätettiin taas penkille – menettikö pelipaikkansa?
- Kap Verden MM-kapteeni on vapautettu raiskausepäilystä – naista syytetään väärästä ilmiannosta
- ”Aasian jalkapallohistorian pahin sulaminen” on käynnissä
- Portugalin päävalmentaja vahvistaa: Cristiano Ronaldon lopettamisuutinen tuli puskista – kutsu olisi käynyt
- Virallista: Portugali valitsi uuden kapteenin
- Virallista: Monivuotinen luottopelaaja jättää IF Gnistanin
- Ilveksen puolustuslinja vahvistuu – Ykkösliigan topparilupaus siirtyy Tampereelle
- Ranskassa hulvaton temppu! Kun peli ei naurata, pannaan sirkusmusiikki soimaan
- ”Aasian jalkapallohistorian pahin sulaminen” on käynnissä
- Virallista: Portugali valitsi uuden kapteenin
- Virallista: Monivuotinen luottopelaaja jättää IF Gnistanin
- KuPSin europelissä rikottiin ennätys
- Ilveksen puolustuslinja vahvistuu – Ykkösliigan topparilupaus siirtyy Tampereelle
- Viljami Sinisalo jätettiin taas penkille – menettikö pelipaikkansa?
- KuPSia lyödään Belgiassa kuin vierasta sikaa – ”Äärimmäisen heikko etenkin jalkapallotaitojensa puolesta”
- Entinen huippupelaaja on sitäkin parempi valmentaja – Filipe Luís teki historiaa AS Monacossa
- Suomalaisseuroille määrätty pistevähennyksiä
- Lukas Hradecky vei suomalaisten kohtaamisen eurokentillä