Burnley – Everton: Isäntiä tasoituksella

Valioliiga
Burnley – Everton
Lauantai 05.12. klo 14:30
Valioliigan perjantaipeli meni peruutukseen Newcastlen koronamurheiden vuoksi, joten viikonloppu alkaa Valioliigassa Burnleyn ja Evertonin välisellä lauantain lounaspelillä. Burnleyn alkukausi on ollut tuskainen – tosin moista on nähty ennenkin, eikä Sean Dyche ole ensimmäisenä heittämässä pyyhettä kehään. Evertonin alkukauden kovin rynnistys on hiipunut viime kierroksilla huolestuttavasti.
Burnleyn vierailu Manchester Cityn vieraana oli toivoton. Tärkeä Nick Pope puuttui maalilta ja se näkyi kaikessa. Lauantaina Pope on kaiken todennäköisyyden mukaan kehissä ja pari muutakin pelimiestä päässee jälleen pukemaan loukkaantumisen jälkeen pelipaidan päälleen. Lauantaina palataan perusasioiden äärelle ja yritetään saada Toffeesin alamäki jyrkkenemään. Tämä edellyttäisi rutikuivien maalihanojen aukeamista: neljä tehtyä maalia yhdeksässä pelissä ei riitä yhtään mihinkään.
Evertonin helmasynti on alkukauden aikana ollut vuotava puolustus. Tilannetta ei helpota se, että vaikeasti korvattavat Seamus Coleman ja Lucas Digne ovat poissa vahvuudesta. Viime viikonloppuna Leedsiä vastaan Carlo Ancelottin suojatit olivat hätää kärsimässä, eikä vastustajan useampi osuma olisi ollut minkäänlainen vääryys. Viimeisen viiden ottelun saldo Valioliigassa on hieman huolestuttava neljä tappiota.
Lyö vetoat ottelusta:
Ottelu on vaikeasti ennustettava, mutta kerrointen valossa Burnleystä voi olla saatavissa ohuelti etua. Everton on tällä hetkellä haavoittuvainen, eikä Burnley oikeasti ole niin huono joukkue, kuin on nähty. Vetosuositus on Aasialainen tasoitus, Burnley +0.5 kertoimella 1,90. Voitto tulee siis, jos kotiin jää yksikin sarjapiste.
tarjoaa mojovaa bonaria. Talletusbonus on tarjolla peräti 150€ asti. Näin 150 euron talletus tuo sinulle heti hurjat 300€ pelirahaa.
Lunasta n tervetulopaketti näin:
- Avaa pelitili TÄSTÄ.
- Tee talletus.
- Saat esimerkiksi 150 euron talletuksella 300€ pelirahaa.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Ville Tikkanen arvioi Teemu Pukin ja Alex Ringin merkitystä HJK:lle – tämän muutoksen Miika Nuutinen toi päävalmentajana
- Cristiano Ronaldolta vahvistus seurauransa tulevaisuudesta: ”Mikään ei ole muuttunut”
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Haastattelu: Michael Reiziger haluaa johdattaa Hollannin Euroopan mestariksi – kehui Pikkuhuuhkajia
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Ranska kaatoi Saksan Kylian Mbappén johdolla
- Luciano Spalletti lähdössä Italian peräsimestä: ”Minun on otettava vastuu”
- Ennakkopaketti Nations Leaguen finaaliin Portugali-Espanja: Arvioidut avaukset, valmentajien kommentit, mistä näet pelin
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Kommentti: Huomenna on ottelu, jota ei pitäisi pelata ollenkaan
- Hollantilainen toimittaja Ronald Koemanille: yhdelle Huuhkajien pelaajalle saatava Hollannin passi
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Hitti vai huti? AS Roma vaihtoi logoaan – soutaa valtavirtaa vastaan
- Lukas Hradecky täräytti asemastaan Bayer Leverkusenissa: ”Jos tulee ainutlaatuinen tarjous…”
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Toni Koskela moitti Suomen puolustajia Ylellä: ”Mun mielestä ihan käsittämätöntä”
- Ennakkopaketti Nations Leaguen finaaliin Portugali-Espanja: Arvioidut avaukset, valmentajien kommentit, mistä näet pelin
- Ranska kaatoi Saksan Kylian Mbappén johdolla