Huuhkajissa menneenä syksynä debytoinut Marcus Forss, 21, jatkaa Brentfordissa pitkällä sopimuksella.
Suomen maajoukkuehyökkääjä on allekirjoittanut Englannin toiseksi korkeimmalla sarjatasolla pelaavan seuran kanssa kesään 2026 ulottuvan sopimuksen.
Forss pelasi Brentfordin paidassa tiistai-iltana täydet minuutit, kun joukkue eteni Liigacupissa välieriin voittamalla Newcastlen.
Forssilla ja Brentfordilla oli vuoteen 2023 kestävä sopimus, mutta uusi diili pitää suomalaisen seurassa kolme lisävuotta.
Maajoukkuedebyytissään Ranskaa vastaan maalin tehnyt Forss on tehnyt tällä kaudella Mestaruussarjassa viisi maalia 16 peliin. Liigacupissa hän on osunut kahdesti viiteen peliin.
Proud to have signed a new long term contract with @BrentfordFC , thanks to everyone who has helped me get to where I am. Looking forward to the future 😁 🐝 #Forss2026 pic.twitter.com/lLOGYa6SaT
— Marcus Forss (@mforss_) December 23, 2020
Ota 20 ilmaiskierrosta
Ei omaa rahaa, ei riskiä
- Avaa pelitili Lucky Dinolle.
- Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
- Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.