PSG:n monivuotinen pelaaja myönsi tyytymättömyytensä: ”Katsotaan, mitä kesällä tapahtuu”

Paris Saint-Germainin keskikenttäpelaaja Julian Draxler myöntää, että hän on tyytymätön peliaikaansa.
Draxler, 28, on edustanut PSG:tä jo kesästä 2015 lähtien ja voittanut seurassa yli kymmenen pokaalia. Hän solmi alle vuosi sitten uuden jatkosopimuksen, mutta hän ei ole tyytyväinen tämänhetkiseen asemaansa seurassa.
Kuluvalla kaudella Draxler on pelannut 24 ottelussa, mutta hän on saanut peliaikaa vain 861 minuuttia.
Saksalaistaituri sanoi Ligue 1:n sivuilla, että hänen on saatava enemmän vastuuta, jos hän haluaa ensi talvena mukaan MM-kisajoukkueeseen.
– Tilanteeni seurajoukkueessani ei ole helppo. Minulta puuttuu pelirytmi.
– En ole puhunut [maajoukkueen] valmentajalle henkilökohtaisesti, mutta hän on jo sanonut meille, että hän tarvitsee pelaajia, jotka ovat kunnossa ja joilta löytyy pelituntumaa.
– Minun on pelattava enemmän päästäkseni MM-kisoihin. Katsotaan, mitä kesällä tapahtuu.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Puolan kapteeni joutui jättämään harjoitukset kesken Helsingin olympiastadionilla
- Doni Arifi nousi Pikkuhuuhkajien EM-ryhmään varalta – usko kantoi epävarmassa tilanteessa: ”Jumalan suunnitelma”
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Ville Tikkanen arvioi Teemu Pukin ja Alex Ringin merkitystä HJK:lle – tämän muutoksen Miika Nuutinen toi päävalmentajana
- Cristiano Ronaldolta vahvistus seurauransa tulevaisuudesta: ”Mikään ei ole muuttunut”
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Haastattelu: Michael Reiziger haluaa johdattaa Hollannin Euroopan mestariksi – kehui Pikkuhuuhkajia
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Ranska kaatoi Saksan Kylian Mbappén johdolla
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Kommentti: Huomenna on ottelu, jota ei pitäisi pelata ollenkaan
- Hollantilainen toimittaja Ronald Koemanille: yhdelle Huuhkajien pelaajalle saatava Hollannin passi
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Hitti vai huti? AS Roma vaihtoi logoaan – soutaa valtavirtaa vastaan
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Toni Koskela moitti Suomen puolustajia Ylellä: ”Mun mielestä ihan käsittämätöntä”
- Lukas Hradecky täräytti asemastaan Bayer Leverkusenissa: ”Jos tulee ainutlaatuinen tarjous…”
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Cristiano Ronaldolta vahvistus seurauransa tulevaisuudesta: ”Mikään ei ole muuttunut”