Jonatan Johansson palaa TPS:n riveihin


Suomen A-maajoukkueen vakiokasvo vuosien ajan ollut Jonatan Johansson palaa entisen seuransa Turun Palloseuran palvelukseen.

36-vuotias jalkapallopersoona liittyy TPS Akatemian valmennustehtäviin kauden 2012 ajaksi. Johansson nimitettiin hiljattain skotlantilaisen Greenock Mortonin juniorivalmentajaksi, mutta suomalainen halusi viettää tulevan kesän Turussa.

– Olen todella iloinen tästä mahdollisuudesta ja innokkaana mukana juuri TPS:n akatemiatoiminnassa, sillä haluan pitää välit TPS:n kanssa tiiviinä seuran entisenä pelaajana. Tämä on luonteva paikka aloittaa valmennusura, jossa toivon menestyväni mahdollisimman hyvin, Johansson kertoo seuran verkkosivuilla.

Jalkapallon seuraamiseen saat lisäjännitystä Nordicbetin vetokohteilla. Avaa pelitilisi tästä ja kuittaa samalla 100 euron bonus!


Katso MM-kiekon kaikki pelit ilmaiseksi!

  • Leijonien ottelut tarjolla kansainvälisen jääkiekkoliiton ilmaisella livestriimillä.
  • Viralliset maksuttomat livelähetykset myös kaikista muista otteluista finaali mukaan lukien.
  • Vaikka reissun päältä kännykällä tai tabletilla, ilman maksukanavan tilaamista.