Arsenal-legenda Fredrik Ljungberg Helsingin supermatsin vieraaksi?
Kuva: Getty Images
Valioliigajätit Arsenal ja Manchester City kohtaavat toisensa Helsingissä 10. elokuuta Super Matchiksi ristityn näytösottelun tiimoilla. Kamppailu on herättänyt Suomessa suurta mielenkiintoa ja pääsyliput ovat suurelta osin jo hyvissä ajoin ennakkoon myyty.
Mittelö vetää Helsingin Olympiastadionille varmasti pelaajien lisäksi myös katsomoon mielenkiintoisia kasvoja. SuomiFutis-sivuston saamien tietojen mukaan ruotsalainen Arsenal-legenda Fredrik Ljungberg saattaa olla heistä yksi.
Ljungberg on Jari Litmasen tavoin peliyhtiö Betssonin palkkalistoilla. Betsson puolestaan on järjestämässä asiakkailleen elokuiseen supermatsiin VIP-tilaisuutta, johon ruotsalaistähti sopisi kuin nyrkki silmään.
– Parhaat vuotensa Arsenalissa pelanneen Ljungbergin saaminen vieraaksemme Olympiastadionin Super Matchiin olisi tietysti hienoa asia, sillä haluaisimme tarjota asiakkaillemme mahdollisuuden tavata Freddien. Tähän liittyen on myös käyty joitain keskusteluja, Betsson Groupin iGaming asiantuntija Juha Kvist vahvistaa sivustollemme.
Ljungbergin tapaaminen Helsingissä vai Lontoossa?
Betsson Groupin Kvist ei käytyjen keskustelujen jälkeen ole kuitenkaan toiveikas. – Pidän Ljungbergin osallistumista Helsingin tapahtumaan epätodennäköisenä, sillä hänen sopimukseensa sisältyy vain rajoitettu määrä tapahtumia. On todennäköisempää, että joku suomalaisista asiakkaistamme pääsisi tapaamaan Freddien Lontoossa Arsenalin kotipelin yhteydessä, Kvist selventää. Selvitystyö ruotsalaistähden saamiseksi Helsinkiin jatkuu vielä.*****
Haluatko sinä kokea Arsenalin ja Manchester Cityn elokuussa Helsingissä VIP-paikoilta? Maanantaina 8.7.2013 kello 23.59 päättyy kampanja, jossa kolme voittajaa kuittaa 179€ arvoisen VIP-lipun supermatsin Carlsberg Loungeen. Lue ohjeet ja osallistu tästä.LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Näin Lech Poznańin valmentaja kommentoi KuPS-voittoa: ”Olemme tyytyväisiä, mutta…”
- Petteri Pennanen piti KuPSin taistelua velvoitteena – “Jokaisen pitää antaa kaikkensa”
- Miika Nuutinen: ”Pelistä tuli meille eloonjäämistaistelu”
- Otto Ruoppi: “Luotto säilyi tekemiseen vaikeasta alusta huolimatta”
- KuPS taisteli 80 minuuttia vajaalla – Lech Poznań voittoon Tampereella
- Kova tuomio vaikeutti KuPSin iltaa – punainen puhuttaa jo puoliajalla
- Virallista: HJK lainasi pelaajan Tanskan pääsarjasta
- Konferenssiliiga: Näin näet KuPS-Lech Poznan-ottelun suorana
- Virallista: Veikkausliigasta tuttu Maissa Fall löysi uuden seuran
- KuPSin suuret muutokset aiheuttivat harmaita hiuksia Lech Poznańille
- Virallista: Veikkausliigasta tuttu Maissa Fall löysi uuden seuran
- Miika Nuutinen: ”Pelistä tuli meille eloonjäämistaistelu”
- Philippe Coutinho katosi ottelusta – nyt hän rikkoi hiljaisuuden: ”Mietin pitkään, kirjoitanko tätä”
- Virallista: HJK lainasi pelaajan Tanskan pääsarjasta
- KuPS taisteli 80 minuuttia vajaalla – Lech Poznań voittoon Tampereella
- Veikkausliigaan noussut TPS tiedotti pelaajauutisia
- Jättisensaatio viritteillä Mestarien liigassa – norjalaispelaajasta huima paljastus: ”Kläbo ei olisi olympiavoittaja nyt”
- Kova tuomio vaikeutti KuPSin iltaa – punainen puhuttaa jo puoliajalla
- Haastattelu: NK Istran urheilujohtaja Saša Bjelanović avasi Ville Kosken La Liga -siirron taustoja
- Otto Ruoppi: “Luotto säilyi tekemiseen vaikeasta alusta huolimatta”