Tottenhamin manageri Tim Sherwood sai kuulla kohtalonsa seurapomo Daniel Levyltä muutama aamu sitten. Nyt edessä ovat uudet haasteet. Asiasta kertoo London Evening Standard.

Sherwood ehti olla seuran peräsimessä alle viisi kuukautta. Sherwood sai kuulla erostaan 45-minuuttisen tapaamisen aikana seuran harjoituskentällä Enfieldillä Pohjois-Lontoossa. Sherwood on tiettävästi ollut koko pestinsä aikana tyytymätön, ettei seurajohdosta ole osoitettu tukea.

Ilmoitettuaan kasvokkain potkuista Levy etsii nyt jo seuraajaa. Esillä ovat sellaiset nimet kuin Mauricio Pochettino, Frank de Boer ja onpa jopa Rafael Benitez mainittu. Myös muitakin nimiä noussee vielä esiin. Pochettino ja de Boer ovat kuitenkin tällä hetkellä kärkiehdokkaat.

Sherwood haluaa myös nopeasti takaisin peliin – West Brom, Brighton ja Norwich ovat kaikki ilmaisseet kiinnostuksensa.