Middlesbroughin fanit huusivat potkuja managerille: ”En pannut merkille”
Kuva: Getty Images
Middlesbrough hävisi lauantaina Stokelle 2-0 ja putosi jo kolme pistettä selviytymisrajan alapuolelle.
Boro on voittanut liigassa viimeksi liki kaksi kuukautta sitten. Kymmenestä viime pelistä on tullut vain neljä pistettä – ja ainoastaan kolme maalia.
Lauantain ottelun aikana fanit vaativat jo manageri Aitor Karankalle potkuja.
– En pannut merkille, en kuullut mitään sellaista, Karanka sanoi TEAMtalkille.
– Tulin tänne kolme vuotta sitten, kun puheenjohtaja Steve Gibson pyysi minua nostamaan seuran Valioliigaan. Lähden sitten, kun puheenjohtaja käskee. Nyt voin vain tehdä entistä enemmän töitä, Karanka sanoi.
– Jos meillä olisi vain yksi ongelma, voisimme korjata sen helposti, mutta ongelmia on useita. Nyt on maaliskuu ja olemme kolmen putoajan joukossa. Olemme nousijajoukkue ja vasta nyt kolmen viimeisen joukossa, joten olemme tehneet varmasti myös paljon asioita oikein.
– Tiesimme jo kauden alussa, että tulemme taistelemaan putoamista vastaan. Ja juuri nyt me teemme sitä kaikin voimin kauden loppuun saakka. Meidän on vain annettava kaikkemme, Karanka sanoi.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Pieni toivo elää: KuPS oli lähellä jättimäistä voittoa
- Surkea näky Valkeakosken palavasta stadionista levisi maailmalle
- MM-kisojen lippuhinnat riistäytyivät käsistä
- Afrikan mestaruuskilpailut 2025
- Virallista: HJK:n pelaaja siirtyy FF Jaroon – ”Koen tämän oikeaksi askeleeksi”
- FC Lausanne ei lähde aliarvioimaan KuPSia: ”Emme voi ajatella, että tulemme tänne voittamaan pelin 5-0”
- Uskomaton nousu! HJK pudotti suurseuran Youth Leaguessa ja eteni kevään pudotuspeleihin
- Egypti ja Iran valittavat Fifalle Pride-ottelusta MM-kisoissa
- Expressen: KuPS keskustellut ruotsalaisvalmentajan kanssa
- Virallista: IF Gnistanista tuttu puolustaja siirtyi Ilvekseen
- Uskomaton nousu! HJK pudotti suurseuran Youth Leaguessa ja eteni kevään pudotuspeleihin
- FC Lausanne ei lähde aliarvioimaan KuPSia: ”Emme voi ajatella, että tulemme tänne voittamaan pelin 5-0”
- Egypti ja Iran valittavat Fifalle Pride-ottelusta MM-kisoissa
- Onni Valakarille siirto – IL: Merkittävä summa
- Virallista: HJK:n pelaaja siirtyy FF Jaroon – ”Koen tämän oikeaksi askeleeksi”
- Expressen: KuPS keskustellut ruotsalaisvalmentajan kanssa
- Haastattelu: Joslyn Luyeye-Lutumba haluaa johdattaa KuPSin historialliseen saavutukseen – ”Emme ole täällä vain osallistumassa”
- Rasmus Karjalainen löysi uuden työnantajan
- Aftonbladet: KuPS on haastatellut valmentajaa Ruotsista
- Gianni Infantinon toiminnasta valitus Fifalle