Bayern München -pomo antoi vastauksen mahdolliseen jahtiin Man City-tähden palveluksista: ”Se ei ole mikään salaisuus”

© Kuva: Getty Images

Bayern Münchenin puheenjohtaja Karl-Heinz Rummenigge on kommentoinut seuran tilannetta Leroy Sanén jahtaamisen suhteen. Saksalaisjätti etsii uutta laituria kokeneiden Franck Riberyn ja Arjen Robbenin lähdettyä seurasta.

Manchester Cityä edustava Sané on ollut seuran tähtäimessä.

– Asia on niin, että Sané palaa tällä viikolla lomiltaan. Hän ei halunnut mitään neuvotteluja lomansa aikana. Hän halusi pohtia henkilökohtaisesti tulevaisuuden suunnitelmiaan, Rummenigge vastasi lehdistölle.

– Meidän täytyy katsoa, mitä tapahtuu. Se ei ole mikään salaisuus, että me etsimme laituria Riberyn ja Robbenin lähdettyä. Kaksi pelaajaa, jotka muodostivat vuosia Bayernin kasvot.

– Olemme komennossa. Meidän täytyy nyt odottaa kuinka asiat etenevät.

Sané siirtyi Cityyn kesällä 2016 Schalkesta. Saksan maajoukkuemies teki viime kaudella 31 valioliigaotteluun 10 maalia ja antoi saman verran maalisyöttöjä.