KuPS – RoPS: Panokseton päätösottelu

Suomen Cup
KuPS – RoPS
Perjantai 28.02. klo 18:30
Suomen Cupin B-lohko on yhtä ottelua vaille valmis. Perjantaina pelattavassa KuPSin ja RoPSin välisessä kamppailussa ei ole cupin suhteen enää panosta, vaan ottelu toimii valmistautumisena Veikkausliigakauteen. KuPS on jo varmistanut paikkansa cupin jatkopeleihin, kun RoPSin urakka puolestaan jää alkulohkoon.
KuPSin lohkovaihe on sujunut aivan hyväksyttävästi, mutta ilman suurta loistoa. Peli on ottelu ottelulta alkanut näyttää paremmalta. Kaksi voittoa ja kaksi tasapeliä tähän mennessä on siis jo varmistanut jatkopaikan, joten tähän otteluun pystytään tulemaan rennosti ja tarjoamaan kenties peliaikaa niille, jotka ansaitsevat näytön paikkoja. Päävalmentaja Arne Erlandsenin mukaan jalkeilla on joka tapauksessa hyvä kokoonpano. Lainapestillä joukkueeseen liittyvä Urho Nissilä saatetaan nähdä myös tositoimissa.
RoPSin alkulohko ei ole ollut tähän asti mikään täyttymys – plakkarissa on neljän ottelun jälkeen vain yksi tasapelipiste. Niukalla budjetilla operoivan napapiirin ylpeyden heikkoutena voi tähän asti mainita puolustuksen – kaikissa otteluissa on omissa soinut vähintään kerran. Joukkue on vielä rakennusvaiheessa ja vahvistuksia sopii vielä odottaa ennen Veikkausliigakauden alkua. Vesa Tauriaiselle ei silti voi nähdyn perusteella odottaa helppoa kautta.
Lyö vetoa ottelusta:
KuPSin tiukka pakka ei tee vieraiden tehtävää perjantaina helpoksi. Vetopuolella yritetään vieraiden jäämistä maaleitta. Kuopiolaisille on tehty tähän asti lohkossa vain kaksi maalia, joten tämä on varsin realistinen skenaario. Vetosuositus on Rops: maalien määrä alle 0.5 kertoimella 1,99.
tarjoaa peräti 170€ arvoisen tervetulopaketin. Alkuun saat 100 euroa bonusta. Sen jälkeen vielä 50% tervetulobonuksen ja kaupan päälle 20 euron ilmaisvedon.
Lunasta in tervetulopaketti näin:
- Avaa pelitili TÄSTÄ.
- Tee talletus.
- Saat esimerkiksi 100 euron talletuksella 200€ pelirahaa ja lisäedut myöhemmin.
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tässä on Huuhkajien avauskokoonpano – Norjalla tähdet kentällä
- Oliver Antmanin Rangers pelaa surkeaa alkukautta – urheilutoimenjohtaja toppuutteli valmentajan potkuhuhuja
- Pikkuhuuhkajien valmennustiimistä poistunut Ramiro Muñoz löysi uuden työpaikan – siirtyy Kroatiaan
- Joaquín Gómez sai potkut – pesti päättyi vain kahden virallisen ottelun jälkeen
- Ennakko harjoitusotteluun Norja-Suomi
- Italopodcast: Lazio & Bologna avausvoittoihin – Moise Kean epäonninen ratkaisija
- Maajoukkuepodcast: “Nestemäisin” Suomen joukkue pitkään aikaan
- AD: Diogo Tomasille etsittiin uutta seuraa – teki lopulta jatkosopimuksen ADO Den Haagin kanssa
- RMC: Huippusarjojen siirtoikkunat kiinni – Glen Kamaran odotetaan silti poistuvan Rennesistä
- Haastattelu: Ryan Mahuta nauttii olostaan Tšekin pääsarjassa – ”Vaatimustasoeron huomasi tosi äkkiä”
- Maajoukkuepodcast: “Nestemäisin” Suomen joukkue pitkään aikaan
- RMC: Huippusarjojen siirtoikkunat kiinni – Glen Kamaran odotetaan silti poistuvan Rennesistä
- AD: Diogo Tomasille etsittiin uutta seuraa – teki lopulta jatkosopimuksen ADO Den Haagin kanssa
- Haastattelu: Ryan Mahuta nauttii olostaan Tšekin pääsarjassa – ”Vaatimustasoeron huomasi tosi äkkiä”
- Joaquín Gómez sai potkut – pesti päättyi vain kahden virallisen ottelun jälkeen
- Ennakko harjoitusotteluun Norja-Suomi
- Virallista: Pyry Soiri jättää Athens Kallithean
- Werder Bremenin tarjous jäi liian pieneksi – Sparta Praha ei suostunut myymään Kaan Kairista
- Jari Litmanen tekee paluun – pelaa virallisen ottelun keskiviikkona!
- Veikkausliiga julkaisi mestaruus- ja karsintasarjan otteluohjelmat