Brighton – Manchester United: Tähdet palaavat avaukseen

Valioliiga
Brighton – Manchester United
Tiistai 30.06. klo 22:15
Tiistain ainoassa Valioliigakamppailussa kohtaavat putoamista välttelevä Brighton ja europaikoille kurottava Manchester United. Molemmat ovat päässeet tauolta palattuaan pisteiden makuun ja etenkin Brightonin yllä kummitellut putoamispeikko on ainakin toistaiseksi saatu pysymään aisoissa.
Brightonin lähtökohdat eivät olleet paussin jälkeen kovinkaan lupaavat, mutta joukkue on onnistunut niistämään Leicesteriltä ja Arsenalilta yhteensä neljä pistettä. Graham Potterin suojatit ovat pitäneet pakan tiukasti kasassa ja Arsenalia vastaan joukkue sai vähistä paikoistaan tehtyä tarvittavat maalit. Ei joukkue mitenkään hirveän vakuuttava ole ollut, mutta tyylipisteitä ei varmasti haetakaan. Leicester -ottelussa loukkaantunut Adam Webster on tuskin vahvuudessa tiistaina.
Manchester United harjoitti odotetusti kierrätystä FA Cup -ottelussa Norwichia vastaan, joten tiistaina Marcus Rashford, Paul Pogba sekä Anthony Martial palannevat avauskokoonpanoon. Kokonaisuudessaan Ole Gunnar Solskjaerilla ei ole merkittäviä loukkaantumishuolia puntaroitavanaan. Red Devils on näyttänyt kentällä hyvältä, mutta pitää muistaa, ettei joukkue ole vieraissa ollut koko kautena mikään pistelinko.
Lyö vetoa ottelusta:
Manchester United on vieraissakin selkeä suosikki, mutta vetomarkkinat ovat lähteneet tässä kohtaa laukalle. Ei Unitedille aivan 60 prosentin todennäköisyyttä saa taiottua, joten kotijoukkuetta pääsee pelaamaan tasoituksella – lunastus tulee siis kotivoitolla tai tasapelillä. Vetosuositus on Aasialainen tasoitusveto, Brighton +0.5 kertoimella 2,39.
tarjoaa mojovaa bonaria. Talletusbonus on tarjolla peräti 150€ asti. Näin 150 euron talletus tuo sinulle heti hurjat 300€ pelirahaa.
Lunasta n tervetulopaketti näin:
- Avaa pelitili TÄSTÄ.
- Tee talletus.
- Saat esimerkiksi 150 euron talletuksella 300€ pelirahaa.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Uskomaton peli Serie A:ssa – veljekset osuivat isänsä edessä
- Huh, mikä trilleri! SJK:n ja HJK:n pelin tulos ratkesi ajassa 90+8
- Tähtipelaajansa myynyt Inter kasvatti sarjajohtoaan
- Ange Postecogloulle ankea alku uudessa seurassa
- AC Milan -tähti kiistää välirikon maajoukkuevalmentajan kanssa
- Simo Valakari valittiin Skotlannin toisen sarjatason kuukauden valmentajaksi
- Italopodcast: Gennaro Gattuson voitokas alku & Derby d’Italia
- Valmentaja vahvisti: Lukas Hradecky kaksi kuukautta sivussa pelikentiltä
- Axel Kouame vastasi Jani Honkavaaran kommentteihin: ”Jokaisella on oikeus mielipiteeseensä”
- Maajoukkuepodcast: Mitä nyt Huuhkajat?
- Simo Valakari valittiin Skotlannin toisen sarjatason kuukauden valmentajaksi
- Axel Kouame vastasi Jani Honkavaaran kommentteihin: ”Jokaisella on oikeus mielipiteeseensä”
- Haastattelu: Nikolas Talo, 22, jätti FC Hakan ja siirtyi Ruotsiin – kertoi mielipiteensä Andy Smithistä: ”Ei siinä ollut mitään järkeä”
- AC Milan -tähti kiistää välirikon maajoukkuevalmentajan kanssa
- Italopodcast: Gennaro Gattuson voitokas alku & Derby d’Italia
- Ange Postecogloulle ankea alku uudessa seurassa
- Brittifutispodcast: Tottenhamissa ei enää sama vanha Levy
- Maajoukkuepodcast: Mitä nyt Huuhkajat?
- Valmentaja vahvisti: Lukas Hradecky kaksi kuukautta sivussa pelikentiltä
- Tähtipelaajansa myynyt Inter kasvatti sarjajohtoaan