Vanhemmat tiedustelivat Bayernin suunnitelmia huippulupauksen varalle – seuralla melkoinen tehtävä edessään
Jamal Musiala pelasi loistavan syyskauden Bayern Münchenissä.
19-vuotias nuorukainen iski 14 sarjaottelussa yhdeksän maalia ja antoi seitsemän maalisyöttöä. Musiala sai myös suuren roolin Saksan MM-kisajoukkueessa.
Maailman parhaimpiin nuoriin pelaajiin lukeutuva hyökkäävä keskikenttäpelaaja nousi kaksi vuotta sitten Bayernin edustusjoukkueeseen. Musiala pelasi juniorina Chelsean organisaatiossa vuosikausien ajan, mutta päätyi siirtymään lopulta Bayerniin.
Bayern teki Musialan kanssa jatkosopimuksen keväällä ja saa kiittää onneaan, sillä pelaajan arvo on noussut viimeisen puolen vuoden aikana hurjasti.
Bildin mukaan Musialan vanhemmat ovat olleet yhteydessä Bayernin seurajohtoon ja tiedustelleet, millaisia suunnitelmia seuralla on Musialan suhteen. Seurajohdosta on vakuutettu, että Musiala nousee ajan kanssa Bayernin pelin keskiöön.
Lehden mukaan Bayernin seurajohdon on kuitenkin onnistuttava vakuuttamaan Musiala siitä, ettei nuorukaisen kannata hyväksyä tulevaisuudessa muun muassa Real Madridin ja PSG:n kaltaisten suurseurojen tarjouksia, jotka ovat varmasti pelaajan kintereillä jossain vaiheessa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Virallista: Robin Lod vaihtaa seuraa MLS:ssä
- Veikkausliigassa säväyttänyt Manasse Kusu löysi uuden seuran
- SJK:n pelaajat mukana Afrikan mestaruusturnauksessa – pääsivät kentälle avauskierroksella
- Virallista: KuPS hankki Pikkuhuuhkajista tutun pelaajan
- FotbollDirekt: Manasse Kusu neuvottelee lainasiirrosta Superettaniin
- The Athletic: Valioliigan halutuin tähti vaihtamassa seuraa tammikuussa
- Ilvekselle tärkeitä sopimuksia
- Serie A:sta rävähti karu tiedote: liiga perui suunnitelman, joka olisi voinut mullistaa sarjaohjelman
- Ongelmia paratiisissa? Ousmane Dembélén ja Luis Enriquen välillä kipunoi – tässä syy
- Somessa huippusuosion saavuttanut tili nosti HJK-juniorin, 8, valokeilaan – ”Se ei ole normaalia”