Viime kauden West Ham -komeetta jättää turhautuneena brittikentät?
Kuva: Getty Images
West Hamissa viime kauden alussa otsikoihin noussut Ravel Morrison on yhdistetty Serie A -seura Lazioon. Daily Mirror -lehden mukaan mies on välirikossa West Ham -johdon kanssa ja katsoo uransa jatkon muualla olevan paras vaihtoehto.
Miehen urakehitys näytti erinomaiselta vielä reilu vuosi sitten. 21-vuotias hyökkäävä keskikenttämies esiintyi erinomaisesti kauden 2013-2014 alussa ja oli West Hamin vakiomiehiä. Rooli kuitenkin kutistui kauden edetessä ja mies pelasi kevään lainalla Championshipissa Birminghamin joukkueessa.
Tällä kaudella mies ehti alkaudesta pelata vain yhdessä West Ham -pelissä ennen siirtymistään syyskuussa lainalle Championship-seura Cardiffiin. Siellä pelejä on kertynyt seitsemän kappaletta, mutta rooli on niin ikään jäänyt pieneksi.
LUE MYÖS:
- Onko tässä mitään järkeä? Harry Kane pani historiakirjat uusiksi
- Jussi Leppälahti tuimana: ”Ehkä pienen kritiikin siemenen heitän tuohon Veikkausliigan jatko-ohjelmaan”
- Tragikoominen näky – IFK Mariehamnin toppari miinoitti joukkueensa loppukauden
- 17-vuotias keskikenttäpelaaja tekee IFK Mariehamnin maalit – ”On kyllä aika poikkeuksellinen talentti”
- Lukas Hradeckyn pomo: En ole tyytyväinen
- Ranskan toiseksi menestynein seura rajussa ahdingossa – pelottava esimerkki
- Cristiano Ronaldon maajoukkueura jatkuu
- Luis de la Fuente nimesi ensimmäisen ryhmänsä MM-kullan jälkeen – kaksi uutta kasvoa mukaan
- Katso: Espanjan joukkue nimetty Pikkuhuuhkajat-otteluun – suurseurojen nuorukaiset Tammelaan
- Viljami Sinisalo palasi Celticin tolppien väliin – Eurooppa-liiga käyntiin tappiolla
- Kuka Pohjanpalo? Norjalaishyökkääjä loistaa yllättäen Palermon kuumimpana maalipyssynä
- Katso: Espanjan joukkue nimetty Pikkuhuuhkajat-otteluun – suurseurojen nuorukaiset Tammelaan
- Haastattelu: Matias Siltanen jäi Djurgårdeniin taistelemaan Ruotsin mestaruudesta – ”Kaksijakoiset fiilikset”
- Yhdysvalloissa tapahtuu jotain poikkeuksellista – 16-vuotias poika mättää tehoja samaa tahtia Lionel Messin kanssa
- Johan on valinnanvaraa: Jürgen Klopp nimesi kaksi erillistä kokoonpanoa Saksasta
- Luis de la Fuente nimesi ensimmäisen ryhmänsä MM-kullan jälkeen – kaksi uutta kasvoa mukaan
- Brasilialainen teinipoika, 14, on futismaailman kuumimpia tulevaisuuden nimiä – somessa miljoonia seuraajia
- Viljami Sinisalo palasi Celticin tolppien väliin – Eurooppa-liiga käyntiin tappiolla
- 6-0! HJK murskavoittoon UEFA Youth Leaguessa
- Haastattelu: Jacob Friis perusteli pelaajavalintojaan – tästä syystä huippulupauksia jäi ulos