Real Madrid virittelee jo tarjousta United-vahdista?
Kuva: Getty Images
Näyttää entistä todennäköisemmältä, että David de Gea pelaa ensi kaudella Real Madridissa, kirjoittelee Marca-lehti.
Real Madridin seurapomo Florentino Perez on tiettävästi pistänyt jo ensimmäisen tarjouksen menemään – arvoltaan se on ilmeisesti 20 miljoonaa euroa. De Gealla on vain vuosi sopimuksestaan jäljellä, eikä valkopaidat toivo siirtosumman kipuavan yli 30 miljoonan euron.
United hankki veskarin vuonna 2011 Atletico Madridista 20 miljoonalla eurolla, joten kovin suurta voittoa valioliigaseura ei pääse tekemään.
De Gea on Marca-lehden mukaan jo päässyt sopimukseen vahdin kanssa siirron ehdoista. Nyt myös seurojen on päästävä yhteisymmärrykseen, ja brittimedian mukaan seurat ovatkin olleet yhteyksissä.
Mangeri Louis van Gaal on kertonut Unitedin katsastavan uusia molarivaihtoehtoja, vaikka hollantilainen haluaisi de Gean pitääkin. Viimeksi eilen van Gaalin siteerattiin sanoneen, ettei hän voi ”suostutella de Geaa” jäämään Unitediin.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Turkin maajoukkuepeluri jättää Dortmundin tammikuussa
- Virallista: Robin Lod vaihtaa seuraa MLS:ssä
- Veikkausliigassa säväyttänyt Manasse Kusu löysi uuden seuran
- SJK:n pelaajat mukana Afrikan mestaruusturnauksessa – pääsivät kentälle avauskierroksella
- Virallista: KuPS hankki Pikkuhuuhkajista tutun pelaajan
- FotbollDirekt: Manasse Kusu neuvottelee lainasiirrosta Superettaniin
- The Athletic: Valioliigan halutuin tähti vaihtamassa seuraa tammikuussa
- Ilvekselle tärkeitä sopimuksia
- Serie A:sta rävähti karu tiedote: liiga perui suunnitelman, joka olisi voinut mullistaa sarjaohjelman
- Ongelmia paratiisissa? Ousmane Dembélén ja Luis Enriquen välillä kipunoi – tässä syy