La Ligassa maalien tuntua Villarealin ja Gironan välillä – upea tuplakerroin houkuttaa!
Villareal-Girona FC
Perjantaina 31.8 klo 23.00
La Liga
Espanjan La Liga jatkuu perjantaina kolmen ottelun voimin. Vielä voitoitta olevat Villareal ja Girona kohtaavat toisensa ja pyrkivät avaamaan kauden voittotilinsä.
Molemmat joukkueet ovat avanneet kautensa nihkeästi
Villarealin kauden alku ei ole sujunut kovin positiivisissa merkeissä, sillä europaikoille povattu joukkue on kahden kierroksen jälkeen ilman voittoa, alla on kotitappio Real Sociedadia vastaan ja vierastasuri Sevillan kanssa.
Kausi on niin alussa että paniikkinappulaa ei vielä ole syytä painaa. Tälle kaudelle asetetut tavoitteet top 6-joukkueeksi on mahdollista saavuttaa, mutta Javier Callejan miehistön pitää pystyä parantamaan peliään. Yksi maali kahteen otteluun on liian vähän, joukkueen pitää monipuolistaa hyökkäyspelaamistaan.
Girona on myös ilman voittoja vielä tämän kauden La Ligassa. Joukkue aloitti maalittomalla tasapelillä Valladolidia vastaan ja hävisi toisella kieroksella Real Madridille 1-4. Viime kauden kymmenes sija on ehkä liian vaikea toistettava joukkueelle, mutta alemman keskikastin paikka pitäisi olla mahdollinen.
Muutokset viime kauteen pelaajistossa ovat vähäisiä ja Cristian Stuani kärjessä on joukkueelle kaikki kaikessa hyökkäyspelaamisen suhteen. Stuani viimeisteli viime kaudella eniten puskumaaleja koko liigassa. Gironakin varmasti parantaa peliään syksyn mittaan ja Real Madridia vastaan nähtiin jo pilkahduksia paremmasta.
Molemmat joukkueet kaipaavat voittoa kipeästi ja sen vuoksi perjantai-iltana nähdäänkin vauhdikas ja aktiivinen ottelu, jossa joukkueet hakevat osumia. Villareal on kotonaan suosikki, mutta Girona näytti Real-ottelussa että vieraissakin sen peli pysyy muodossa ja joukkue pystyy maalintekoon. Kumpainenkin joukkue onnistuu maalinteossa vähintään kerran eikä pistejakokaan olisi yllätys.
Tuplaa voittosi näin:
1. Siirry Mr.Greenin sivuille TÄSTÄ.
2. Avaa ilmainen pelitili
3. Tee talletus ja laita vetoa sisään peliin
4. Jos vetosi osuu, saat voitot kaksinkertaisena ilman kierrätysvaatimusta
Jos molemmat joukkueet onnistuvat maalinteossa, voitat 20€ vedolla 57,20€ voiton.
- Lukas Hradecky vei suomalaisten kohtaamisen eurokentillä
- KuPSin europelissä rikottiin ennätys
- KuPSia lyödään Belgiassa kuin vierasta sikaa – ”Äärimmäisen heikko etenkin jalkapallotaitojensa puolesta”
- KuPSin pistetili auki Konferenssiliigassa!
- Maajoukkueessa lopettanut Cristiano Ronaldo voi yhä voittaa mitalin Portugalin kanssa
- Arvio: Ronaldo-elokuva on sisällöllisesti kalseaa pullistelua – vika ei ole dokumentin kohteen
- Suomalaisseuroille määrätty pistevähennyksiä
- Analyysi: Cristiano Ronaldon uran viisi parasta maaottelua
- Näkökulma: Portugali ei olisi sama ilman Cristiano Ronaldoa – yksi mies muutti kokonaisen jalkapallomaan
- Cristiano Ronaldon koskettava jäähyväiskirje portugalilaisille: ”Annoin kaikkeni Portugalin puolesta”
- KuPSin europelissä rikottiin ennätys
- KuPSia lyödään Belgiassa kuin vierasta sikaa – ”Äärimmäisen heikko etenkin jalkapallotaitojensa puolesta”
- Lukas Hradecky vei suomalaisten kohtaamisen eurokentillä
- Suomalaisseuroille määrätty pistevähennyksiä
- Haastattelu: ”Meidän on onnistuttava kaikessa” – Pikkuhuuhkajat historiallisen tempun äärellä
- KuPSin pistetili auki Konferenssiliigassa!
- Maajoukkueessa lopettanut Cristiano Ronaldo voi yhä voittaa mitalin Portugalin kanssa
- Virallista: Kapteeni poistuu TPS:stä – ”En vaihtais päivääkään”
- Jacob Friis latasi SuomiFutikselle suoraan Glen Kamarasta: ”Sillä on seurauksia”
- Arvio: Ronaldo-elokuva on sisällöllisesti kalseaa pullistelua – vika ei ole dokumentin kohteen