HJK:n kannattajien ylläpitämä Klubipääty lähetti Twitterissä terveiset potkut saaneelle Mika Lehkosuolle
HJK antoi keskiviikkona potkut pitkäaikaiselle päävalmentajalleen Mika Lehkosuolle ja tilalle tuotiin RoPS:sta Toni Koskela. HJK:n kannattajien ja Lehkosuon välinen suhde on ollut kivinen, mutta lähdön hetkellä kannattajien ylläpitämä Klubipääty kiitti Lehkosuota Twitterissä.
HJK:n kannattajat ovat avoimesti vaatineet potkuja Lehkosuolle jo pitkään. ”Bana ulos”-huudot kaikuivat tällä kaudella katsomossa kovempaa kuin ehkä koskaan aiemmin, mutta kritiikkiä on satanut oikeastaan koko Lehkosuon HJK-pestin ajan.
[readmore from=lehkosuo-mika]
Lehkosuon HJK sai kovasti kritiikkiä pelitavastaan. Kannattajat ovat toivoneet viihdyttävämpää ja hyökkäävämpää jalkapalloa, näinpä Lehkosuon ja kannattajien välit ovat olleet kireät. Lehkosuo lähetti terveiset potkujen jälkeen kannattajille ja nyt oli kannattajien vuoro.
– Kiitos Bana kaikesta mitä olet HJK eteen tehnyt. Aikaisemmat uroteot pelaajana ja valmentajana eivät unohdu, vaikka tie kannattajakatsomon kanssa on välillä ollut kivinen. Klubipääty toivottaa onnea ja menestystä jatkoon! Olet todellinen sinivalkoraitainen seuralegenda! Klubipääty kirjoitti Twitterissä.
Jos et näe alla olevaa twiittiä, voit katsoa sen tästä.
Kiitos Bana kaikesta mitä olet HJK eteen tehnyt. Aikaisemmat uroteot pelaajana ja valmentajana eivät unohdu, vaikka tie kannattajakatsomon kanssa on välillä ollut kivinen. Klubipääty toivottaa onnea ja menestystä jatkoon! Olet todellinen sinivalkoraitainen seuralegenda!
#HJK
#HJK
LUE MYÖS:
- Yllätys: Tällaista roolia Zinedine Zidane kaavailee Kylian Mbappélle
- KuPS-pelaaja teki äärimmäisen harvinaisen maalin – nämä muistetaan aina
- Suosio lähes kuin Martalla – yliopistopelaaja vetoaa miehiin
- Erikoiset videot leviävät: EA Sports FC 27 -pelissä yllättäviä bugeja
- Cristiano Ronaldon lähin uhkaaja on pulassa – tilasto paljastaa totuuden tuloskunnosta
- Suru-uutinen: Inter-legenda on kuollut
- Entiselle Arsenal-kapteenille ”unelmapesti”
- Onko tässä mitään järkeä? Harry Kane pani historiakirjat uusiksi
- Jussi Leppälahti tuimana: ”Ehkä pienen kritiikin siemenen heitän tuohon Veikkausliigan jatko-ohjelmaan”
- Tragikoominen näky – IFK Mariehamnin toppari miinoitti joukkueensa loppukauden
- Onko tässä mitään järkeä? Harry Kane pani historiakirjat uusiksi
- Tragikoominen näky – IFK Mariehamnin toppari miinoitti joukkueensa loppukauden
- Jussi Leppälahti tuimana: ”Ehkä pienen kritiikin siemenen heitän tuohon Veikkausliigan jatko-ohjelmaan”
- Lukas Hradeckyn pomo: En ole tyytyväinen
- 17-vuotias keskikenttäpelaaja tekee IFK Mariehamnin maalit – ”On kyllä aika poikkeuksellinen talentti”
- Suru-uutinen: Inter-legenda on kuollut
- Katso: Espanjan joukkue nimetty Pikkuhuuhkajat-otteluun – suurseurojen nuorukaiset Tammelaan
- Entiselle Arsenal-kapteenille ”unelmapesti”
- Luis de la Fuente nimesi ensimmäisen ryhmänsä MM-kullan jälkeen – kaksi uutta kasvoa mukaan
- Kuka Pohjanpalo? Norjalaishyökkääjä loistaa yllättäen Palermon kuumimpana maalipyssynä
