HJK:n kannattajien ylläpitämä Klubipääty lähetti Twitterissä terveiset potkut saaneelle Mika Lehkosuolle
HJK antoi keskiviikkona potkut pitkäaikaiselle päävalmentajalleen Mika Lehkosuolle ja tilalle tuotiin RoPS:sta Toni Koskela. HJK:n kannattajien ja Lehkosuon välinen suhde on ollut kivinen, mutta lähdön hetkellä kannattajien ylläpitämä Klubipääty kiitti Lehkosuota Twitterissä.
HJK:n kannattajat ovat avoimesti vaatineet potkuja Lehkosuolle jo pitkään. ”Bana ulos”-huudot kaikuivat tällä kaudella katsomossa kovempaa kuin ehkä koskaan aiemmin, mutta kritiikkiä on satanut oikeastaan koko Lehkosuon HJK-pestin ajan.
[readmore from=lehkosuo-mika]
Lehkosuon HJK sai kovasti kritiikkiä pelitavastaan. Kannattajat ovat toivoneet viihdyttävämpää ja hyökkäävämpää jalkapalloa, näinpä Lehkosuon ja kannattajien välit ovat olleet kireät. Lehkosuo lähetti terveiset potkujen jälkeen kannattajille ja nyt oli kannattajien vuoro.
– Kiitos Bana kaikesta mitä olet HJK eteen tehnyt. Aikaisemmat uroteot pelaajana ja valmentajana eivät unohdu, vaikka tie kannattajakatsomon kanssa on välillä ollut kivinen. Klubipääty toivottaa onnea ja menestystä jatkoon! Olet todellinen sinivalkoraitainen seuralegenda! Klubipääty kirjoitti Twitterissä.
Jos et näe alla olevaa twiittiä, voit katsoa sen tästä.
Kiitos Bana kaikesta mitä olet HJK eteen tehnyt. Aikaisemmat uroteot pelaajana ja valmentajana eivät unohdu, vaikka tie kannattajakatsomon kanssa on välillä ollut kivinen. Klubipääty toivottaa onnea ja menestystä jatkoon! Olet todellinen sinivalkoraitainen seuralegenda!
#HJK
#HJK
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 60 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta peliin Reactoonz 100!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Melkoinen veto! Englanti menetti kaikessa hiljaisuudessa pelaajansa Itävallan paitaan
- Lehtiväite: Portugali arvioi, voisiko Diogo Jota palata maajoukkueeseen
- Liika on liikaa Brasiliassakin: Neymarin MM-näytöt valumassa hiekkaan
- Virallista: Niko Hämäläinen siirtyy Yhdysvaltoihin
- Virallista: Noah Pallas löysi uuden seuran
- Virallista: KuPS sopimukseen huipputopparin kanssa – kokemusta Saksan Bundesliigasta
- Joel Pohjanpalo liekeissä Italiassa – rikkooko huiman ennätyksen?
- Iranin naisten maajoukkue hengenvaarassa? Fifa ja Australian hallinto hätäkokoukseen
- Toni Korkeakunnas sai potkut
- Ennennäkemätön temppu – kannattajat repivät VAR-kaapelin irti
- Virallista: Noah Pallas löysi uuden seuran
- Virallista: KuPS sopimukseen huipputopparin kanssa – kokemusta Saksan Bundesliigasta
- Katastrofi uhkaa? MM-kisoista heräsi uusi huoli – Fifa sai avunpyynnön Lähi-idästä
- Virallista: Niko Hämäläinen siirtyy Yhdysvaltoihin
- Toni Korkeakunnas sai potkut
- Joel Pohjanpalo liekeissä Italiassa – rikkooko huiman ennätyksen?
- Saksalaistähti jättää Borussia Dortmundin
- Inter Miamin pomolta paljastus Lionel Messin tuloista: ”Joka pennin arvoinen”
- Jalkapallohistorian rajuin joukkotappelu varjosti finaalia – Brasilian paikallisderbyssä kuohui
- Iranin naisten maajoukkue hengenvaarassa? Fifa ja Australian hallinto hätäkokoukseen
