Mihin Saksan tähtihyökkääjä päätyy tulevana kesänä? Seurapomo luetteli listan joukkueita

Saksan maajoukkueen ja RB Leipzigin hyökkääjä Timo Werner on todennäköisesti yksi tulevan kesän siirtoikkunan kuumimmista nimistä.
Leipzigin toimitusjohtaja Oliver Mintzlaff kertoi huhtikuussa Wernerin, 23, ilmoittaneen seuralle, että hän ei haluaisi tehdä jatkosopimusta.
[readmore from=Werner-Timo]
Hänen nykyinen diilinsä päättyy ensi kauden jälkeen, ja Leipzig haluaisi huhujen mukaan myydä hänet pian, jotta Werner ei lähtisi ensi vuonna ilmaiseksi muihin maisemiin.
Hänen seuraavaksi osoitteekseen on povattu mm. Bayern Müncheniä, mutta Mintzlaffin mukaan mitään vaihtoehtoa ei ole vielä lyöty lukkoon.
– Tilanne on yhä sama. Timo Werner haluaisi mieluummin jättää jatkosopimuksen allekirjoittamatta. Mutta se saattaa muuttua, kommentoi Mintzlaff Sky Sportsille.
– Minun mielestäni se ei ole vielä täysin poissuljettua, että hän saattaisi jatkaa sopimustaan. Me emme ole vielä puhuneet Bayern Münchenille Timo Werneristä.
– Ehkä hän ei edes halua mennä Müncheniin. Ehkäpä hän liittyisi mieluummin Thomas Tuchelin PSG:hen, Jürgen Kloppin Liverpooliin tai Lucien Favren Borussia Dortmundiin.
Werner siirtyi RB Leipzigiin kesällä 2016 Stuttgartista. Hän on tehnyt Leipzigille 113 ottelussa yhteensä 61 osumaa ja syöttänyt 28. Saksan A-maajoukkueessa Werner on pelannut 24 ottelua ja tehnyt yhdeksän maalia.
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Mikä löylytys! Pikkuhuuhkajille murskavoitto
- Tässä on Huuhkajien avauskokoonpano – Norjalla tähdet kentällä
- Oliver Antmanin Rangers pelaa surkeaa alkukautta – urheilutoimenjohtaja toppuutteli valmentajan potkuhuhuja
- Pikkuhuuhkajien valmennustiimistä poistunut Ramiro Muñoz löysi uuden työpaikan – siirtyy Kroatiaan
- Joaquín Gómez sai potkut – pesti päättyi vain kahden virallisen ottelun jälkeen
- Ennakko harjoitusotteluun Norja-Suomi
- Italopodcast: Lazio & Bologna avausvoittoihin – Moise Kean epäonninen ratkaisija
- Maajoukkuepodcast: “Nestemäisin” Suomen joukkue pitkään aikaan
- AD: Diogo Tomasille etsittiin uutta seuraa – teki lopulta jatkosopimuksen ADO Den Haagin kanssa
- RMC: Huippusarjojen siirtoikkunat kiinni – Glen Kamaran odotetaan silti poistuvan Rennesistä
- Maajoukkuepodcast: “Nestemäisin” Suomen joukkue pitkään aikaan
- RMC: Huippusarjojen siirtoikkunat kiinni – Glen Kamaran odotetaan silti poistuvan Rennesistä
- AD: Diogo Tomasille etsittiin uutta seuraa – teki lopulta jatkosopimuksen ADO Den Haagin kanssa
- Joaquín Gómez sai potkut – pesti päättyi vain kahden virallisen ottelun jälkeen
- Haastattelu: Ryan Mahuta nauttii olostaan Tšekin pääsarjassa – ”Vaatimustasoeron huomasi tosi äkkiä”
- Ennakko harjoitusotteluun Norja-Suomi
- Virallista: Pyry Soiri jättää Athens Kallithean
- Werder Bremenin tarjous jäi liian pieneksi – Sparta Praha ei suostunut myymään Kaan Kairista
- Jari Litmanen tekee paluun – pelaa virallisen ottelun keskiviikkona!
- Veikkausliiga julkaisi mestaruus- ja karsintasarjan otteluohjelmat