”Pääsin kentälle kahdeksaksi minuutiksi ja olin silti syyllinen kaikkeen” – Keskikenttäpelaaja pettyi pahasti Antonio Conteen
Kuva: Getty Images
Radja Nainggolan siirtyi viime viikolla Internazionalesta loppukaudeksi lainalle Cagliariin.
Nainggolan vietti viime kauden lainalla Cagliarissa. Keskikenttäpelaajan oli määrä siirtyä pysyvästi seuraan jo viime kesän siirtoikkunassa, mutta lopulta seurat eivät päässeet yhteisymmärrykseen siirtosummasta.
32-vuotias Nainggolan edusti Cagliaria urallaan vuodet 2010-14.
Nainggolan jäi syyskaudella olemattomalle vastuulle Interissä. Antonio Conte osoitti, ettei luota keskikenttäpelaajaan ja piti Nainggolania niin katsomossa kuin vaihtopenkilläkin. Nainggolan pelasi syyskauden aikana vain 45 minuuttia.
– Hän on hyvä valmentaja, mutta petyin pahasti, kun hän päästi minut kahdeksaksi minuutiksi kentälle ja olin silti hänen mielestään syyllinen kaikkeen siinä ottelussa. Mitä olisin voinut tehdä kahdeksassa minuutissa? En halunnut nostaa siitä sen suurempaa kohua, mutta niin todella kävi, Nainggolan kertasi Corriere dello Sportille.
Nainggolan sairasti lokakuussa koronaviruksen.
– Sairastin sen kymmenessä päivässä. Olin täysin normaalissa kunnossa. Kaikki soittivat minulle kysyäkseen kunnostani, mutta ei minulla ollut edes kuumetta, eikä yhtäkään oiretta. Se oli hullua.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Inter iski kahdeksan maalia – näin Suomen Cupissa pelattiin tiistaina
- MM-turnaus lähestyy! Ruotsi julkaisi kisajoukkueensa
- BBC: José Mourinho palaa Real Madridin päävalmentajaksi!
- Haastattelu: Veikkausliigasta tuttu maalitykki houkutteli Yeboah Amankwahin IFK Mariehamniin – ”Hän on kuin veljeni”
- Serie B:n nousukarsinnat käynnistyvät – Niklas Pyyhtiä, Joel Pohjanpalo ja Jesse Joronen taistelevat noususta
- Lukas Hradeckylta suorat sanat AS Monacon tilanteesta: ”Meidän on katsottava itseämme peiliin”
- The Athletic: Valioliigassa voi jysähtää iso valmentajapalkkaus
- Nähdäänkö Lionel Messi MM-kisoissa? Nyt tuli hyvä merkki
- Juho Talvitien NAC Breda putosi Hollannin pääsarjasta – ottelu jouduttiin keskeyttämään
- Toni Koskela kaatoi Stuart Baxterin Allsvenskanissa – Anthony Olusanya iski maalin
- Taas se nähtiin: fanien ei pitäisi saada päättää palkinnoista
- Serie B:n nousukarsinnat käynnistyvät – Niklas Pyyhtiä, Joel Pohjanpalo ja Jesse Joronen taistelevat noususta
- The Athletic: Valioliigassa voi jysähtää iso valmentajapalkkaus
- Nähdäänkö Lionel Messi MM-kisoissa? Nyt tuli hyvä merkki
- Ennennäkemätöntä – Bundesliigan naispäävalmentajalta historiallinen temppu
- Lukas Hradeckylta suorat sanat AS Monacon tilanteesta: ”Meidän on katsottava itseämme peiliin”
- Toni Koskela kaatoi Stuart Baxterin Allsvenskanissa – Anthony Olusanya iski maalin
- Juventuksen peli oli ohi 12 sekunnissa
- Äkkirikastunut nousukas tekemässä ”PSG:t” Englannissa
- Näin Jani Honkavaara kommentoi ensimmäistä derbyvoittoaan: ”Olen todella ylpeä”