AS: Liverpool ja Real Madrid Argentiinan MM-sensaation kintereillä – hinta 120 miljoonaa euroa
 
										Enzo Fernández pelasi loistavan MM-lopputurnauksen Argentiinan paidassa.
Keskikenttäpelaaja valittiin koko turnauksen parhaaksi nuoreksi pelaajaksi. Maailmanmestaruuden Argentiinan kanssa voittanut Fernández nousi avauskokoonpanoon lohkovaiheen kolmannessa ottelussa ja piti sittemmin kiinni avauksen paikasta loppuun asti.
21-vuotias Fernández esiintyi edukseen syyskaudella Benfican riveissä. Benfica hankki Fernándezin River Platesta kesällä 12 miljoonalla eurolla.
Keskikenttäpelaaja nappasi välittömästi suuren roolin Benfican keskikentällä ja oli johdattamassa seuraa Mestarien liigan lohkonsa voittoon, vaikka Benfica pelasi samassa lohkossa PSG:n ja Juventuksen kaltaisten suurseurojen kanssa.
AS:n saamien tietojen mukaan Benfica ei aio missään nimessä myydä tähtipelaajaansa tammikuun siirtoikkunassa ja jos joku haluaa hankkia Fernándezin kesken kauden, on hinnaksi asetettu ulosostopykälän mukaiset 120 miljoonaa euroa. Benfica suostuu myymään pelaajansa vasta kauden jälkeen.
Lehden mukaan ainakin Liverpool ja Real Madrid ovat kiinnostuneet Fernándezista.
Argentiinalaismediassa puhuttiin ennen MM-kisoja, että Fernández siirtyisi tammikuussa Liverpooliin, mutta Fernándezin hinta nousi valtavasti MM-kisaesitysten vuoksi, ja sen vuoksi Liverpoolin ei uskota maksavan 120 miljoonaa euroa varsinkaan kesken kauden.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin! -  - Palkinto sisältää: - otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
 
 
- Palkinto sisältää: 
 
-  
- Nyt se on varmaa: Suomi hakee isoa euro-ottelua Helsinkiin
- Mallorcan ykkösvahti loukkaantui – Lucas Bergström saa mahdollisuuden La Ligassa
- Toni Koskelan Kalmarin nousu Allsvenskaniin saattaa varmistua jo lauantaina
- SJK:n jättänyt Murilo löysi uuden seuran
- Miika Nuutinen turhautui HJK:n peliesitykseen: ”Toisesta puoliajasta ei ole mitään positiivista sanottavaa”
- MTV: Tässä on KTP:n uusi päävalmentaja
- Ilves tarttui isoon tilaisuuteen
- Draamaa! Hurjia tapahtumia Veikkausliigan ratkaisukierroksilla
- Ranskassa kuohuu nuoren supertähden takia
- Glen Kamaran valmentaja saa sittenkin pitää työpaikkansa
- MTV: Tässä on KTP:n uusi päävalmentaja
- Ranskassa kuohuu nuoren supertähden takia
- SJK:n jättänyt Murilo löysi uuden seuran
- Miika Nuutinen turhautui HJK:n peliesitykseen: ”Toisesta puoliajasta ei ole mitään positiivista sanottavaa”
- Djurgården pelaa valtavan pelin viikonloppuna – Honkavaara: ”Jos mietimme sijoitustamme sarjataulukossa…”
- Lucas Bergström debytoi Mallorcan tolppien välissä – piti heti nollapelin
- Tanskalaisten käytös Parkenilla paljastaa synkän todellisuuden Helmarien tappion taustalla
- Glen Kamara ja Tuomas Ollila pääsivät kentälle Ligue 1:ssä!
- Veikkausliiga-seura tiputti sopimusuutisia
- Mallorcan ykkösvahti loukkaantui – Lucas Bergström saa mahdollisuuden La Ligassa
 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			