Katso: PSG-fanit huutelivat törkeyksiä Lionel Messistä – väkijoukko kokoontui Neymarin oven taakse
 
										Paris Saint-Germainissa on myrskyisä viikko meneillään.
Aiemmin tällä viikolla selvisi, että PSG on hyllyttänyt tähtihyökkääjänsä Lionel Messin, koska hän oli luvatta poissa harjoituksista henkilökohtaisen yhteistyökumppanuutensa takia.
Messi, 35, on muutenkin ollut pariisilaisfanien hampaissa, koska kannattajien mielestä argentiinalaistähti ei ole riittävän sitoutunut seuraan. Tällä viikolla vihanpito Messiä kohtaan yltyi entisestään, kun useat lähteet uutisoivat, että hän on jättämässä seuran tulevana kesänä.
Keskiviikkona eräs PSG:n ultrakannattajien ryhmä kokoontui osoittamaan mieltään seuran päämajalle Pariisissa. Sankoin joukoin liikkeellä olleet ultrakannattajat huutelivat törkeyksiä Messistä, ja osansa saivat myös hänen joukkuekaverinsa Neymar sekä seurajohto, joita vaadittiin lähtemään PSG:stä.
Artikkeli jatkuu twiitin alla.
Osa kannattajista vei protestinsa vielä pidemmälle, sillä he menivät Neymarin, 31, talolle ja kehottivät häntä häipymään.
– He lähtivät juuri oveltani, kirjoitti Neymar Instagramiin nyyhkyttävän emojin kera.
Artikkeli jatkuu twiitin alla.
PSG tuomitsi tiedotteessaan kannattajien toiminnan.
– Paris Saint-Germain tuomitsee jyrkästi keskiviikkona tapahtuneen pienen ihmisryhmän sietämättömän ja loukkaavan toiminnan.
– Olivatpa mielipide-erot mitkä tahansa, mikään ei oikeuta tällaisia tekoja. Seura antaa täyden tukensa pelaajilleen, henkilökunnalleen ja kaikille niille, joihin tällainen häpeällinen käytös kohdistuu.
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin! -  - Palkinto sisältää: - otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
 
 
- Palkinto sisältää: 
 
-  
- Benjamin Källman on hirmuiskussa
- Ranskalaismedia: Tässä on Lukas Hradeckyn paluun aikataulu
- Nyt se on varmaa: Suomi hakee isoa euro-ottelua Helsinkiin
- Mallorcan ykkösvahti loukkaantui – Lucas Bergström saa mahdollisuuden La Ligassa
- Toni Koskelan Kalmarin nousu Allsvenskaniin saattaa varmistua jo lauantaina
- SJK:n jättänyt Murilo löysi uuden seuran
- Miika Nuutinen turhautui HJK:n peliesitykseen: ”Toisesta puoliajasta ei ole mitään positiivista sanottavaa”
- MTV: Tässä on KTP:n uusi päävalmentaja
- Ilves tarttui isoon tilaisuuteen
- Draamaa! Hurjia tapahtumia Veikkausliigan ratkaisukierroksilla
- MTV: Tässä on KTP:n uusi päävalmentaja
- Ranskassa kuohuu nuoren supertähden takia
- SJK:n jättänyt Murilo löysi uuden seuran
- Miika Nuutinen turhautui HJK:n peliesitykseen: ”Toisesta puoliajasta ei ole mitään positiivista sanottavaa”
- Nyt se on varmaa: Suomi hakee isoa euro-ottelua Helsinkiin
- Mallorcan ykkösvahti loukkaantui – Lucas Bergström saa mahdollisuuden La Ligassa
- Djurgården pelaa valtavan pelin viikonloppuna – Honkavaara: ”Jos mietimme sijoitustamme sarjataulukossa…”
- Lucas Bergström debytoi Mallorcan tolppien välissä – piti heti nollapelin
- Toni Koskelan Kalmarin nousu Allsvenskaniin saattaa varmistua jo lauantaina
- Glen Kamara ja Tuomas Ollila pääsivät kentälle Ligue 1:ssä!
 
                         
                         
			 
			