Mitä ihmettä? Sylkäisikö Bayern-tähti vastustajan niskaan? – Katso video
Kuva: Getty Images
Arsenalin ja Bayern Münchenin välisessä Mestarien liigan ottelussa tunteet kävivät kuumina. Molemmat joukkueet saivat yrittää maalintekoa (tuloksetta) rangaistuspilkulta ja Arsenalin maalivahti Wojciech Szczesny ajettiin ulos.
Jatkoselvityksiin voi vielä löytyä aihetta, sillä brittimedia epäilee Bayern Münchenin supertähden Arjen Robbenin sylkäisseen maassa maanneen Arsena-puolustaja Bacary Sagnan niskaan.
Robben on jo kääntymässä tilanteesta pois, kunnes hän kumartuu Sagnan ylle. Kuvista ja videoista näkyy, että jotain Robbenin kasvojen alueelta putoa Sagnan niskaan. Päättele tästä Metro-sivuston videosta itse, sylkäiseekö Robben epäurheilijamaisesti kohti pahaa-aavistamatonta vastapeluria.
Sylkemisepäily ei ole ensimmäinen kerta joukkueiden välillä. Takavuosina epäiltiin myös Arsenalissa tuolloin pelanneen Cesc Fabregasin sylkäisseen kohti Bayernin Michael Ballackia.
LUE MYÖS:
- Jussi Leppälahti tuimana: ”Ehkä pienen kritiikin siemenen heitän tuohon Veikkausliigan jatko-ohjelmaan”
- Tragikoominen näky – IFK Mariehamnin toppari miinoitti joukkueensa loppukauden
- 17-vuotias keskikenttäpelaaja tekee IFK Mariehamnin maalit – ”On kyllä aika poikkeuksellinen talentti”
- Lukas Hradeckyn pomo: En ole tyytyväinen
- Ranskan toiseksi menestynein seura rajussa ahdingossa – pelottava esimerkki
- Cristiano Ronaldon maajoukkueura jatkuu
- Luis de la Fuente nimesi ensimmäisen ryhmänsä MM-kullan jälkeen – kaksi uutta kasvoa mukaan
- Katso: Espanjan joukkue nimetty Pikkuhuuhkajat-otteluun – suurseurojen nuorukaiset Tammelaan
- Viljami Sinisalo palasi Celticin tolppien väliin – Eurooppa-liiga käyntiin tappiolla
- Haastattelu: Matias Siltanen jäi Djurgårdeniin taistelemaan Ruotsin mestaruudesta – ”Kaksijakoiset fiilikset”
- Kuka Pohjanpalo? Norjalaishyökkääjä loistaa yllättäen Palermon kuumimpana maalipyssynä
- Katso: Espanjan joukkue nimetty Pikkuhuuhkajat-otteluun – suurseurojen nuorukaiset Tammelaan
- Haastattelu: Matias Siltanen jäi Djurgårdeniin taistelemaan Ruotsin mestaruudesta – ”Kaksijakoiset fiilikset”
- Yhdysvalloissa tapahtuu jotain poikkeuksellista – 16-vuotias poika mättää tehoja samaa tahtia Lionel Messin kanssa
- Johan on valinnanvaraa: Jürgen Klopp nimesi kaksi erillistä kokoonpanoa Saksasta
- Brasilialainen teinipoika, 14, on futismaailman kuumimpia tulevaisuuden nimiä – somessa miljoonia seuraajia
- Luis de la Fuente nimesi ensimmäisen ryhmänsä MM-kullan jälkeen – kaksi uutta kasvoa mukaan
- Viljami Sinisalo palasi Celticin tolppien väliin – Eurooppa-liiga käyntiin tappiolla
- 6-0! HJK murskavoittoon UEFA Youth Leaguessa
- Haastattelu: Jacob Friis perusteli pelaajavalintojaan – tästä syystä huippulupauksia jäi ulos