Pikkuhuuhkajille tänään seuraava EM-karsintavoitto? – Ottelu katsottavissa ilmaiseksi netistä!
Kuva: Juha Tamminen
”Isot” Huuhkajat taistelivat eilen keskiviikkona hienon tasapelin Belgian vieraana. Tänään on Pikkuhuuhkajien vuoro mitata kansainvälistä tasoaan, kun EM-karsinnat jatkuvat vierasottelulla Färsaaria vastaan.
Suomen alle 21-vuotiaiden maajoukkueluotsi Tommi Kautoselle ei kelpaa illan matsista mikään muu kuin täysi pistepotti, jotta toiveet jatkopaikasta säilyvät hengissä.
– Ensinnäkin meidän pitää voittaa, ja vielä usealla maalilla. Tämä takaisi meille hyvät lähtökohdat syksyn viimeisiin karsintapeleihin. Voitto on siis ainoa vaihtoehto tältä reissulta, Kautonen painottaa Palloliiton sivuilla.
Färsaaria ei kuitenkaan saa ottaa liian helppona suupalana.
– Isäntäjoukkue on kotona ikävä vastustaja. Se puolustaa erittäin kurinalaisesti ja tiukasti omaa maaliaan. Meidän tulee olla pelissä oikeilla hetkillä kärsivällisiä ja tarvittavan kylmäpäisiä, päävalmentaja vaatii.
UnibetTV näyttää verkkosivuillaan ottelun yksinoikeudella Suomessa. Kello 20 Suomen aikaa alkavan ottelun katsominen on ilmaista. Sen katsominen vaatii rekisteröitymisen, mutta ei vedon asettamista.
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: talleta 1€ ja saat 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Laulaja vastasi kritiikkiin Jorginhon perheen kohtelusta: ”Se tekee minut surulliseksi, jos tunsitte olonne epämukaviksi”
- Tutkimus: Veikkausliiga-seura on maailman edelläkävijä yhdellä osa-alueella
- Yksi maailman menestyneimmistä seuroista pysyvästi ulkona MM-kilpailuista
- Tilastopalvelulla naurettava käsitys Veikkausliigasta – tässä on Suomen ”paras” joukkue
- Jorginho ottaa yhteen jättisuositun poptähden kanssa: ”Ilman faneja et olisi mitään”
- Antaako Argentiina muille tasoitusta erikoisessa MM-kenraalissa?
- Huuhkajat-pelaaja avasi maalitilinsä
- ”Todellinen ammattilainen” – Bundesliigan jätti solmi tärkeän jatkosopimuksen
- Mitä ihmettä? Valioliigalle jopa seitsemän Mestarien liiga -paikkaa
- Cristiano Ronaldo ulkona maajoukkueesta – taustalla pitkittynyt syy