Villarrealin topparia epäillään murhan yrityksestä – oli tänään oikeuden kuultavana
Villarrealin toppari Rubén Semedo aiheuttaa seuralleen harmaita hiuksia. Uutisoimme aiemmin viikolla, että miestä on epäilty väkivaltaisesta uhkailusta, ryöstöstä sekä vapaudenriistosta.
Tänään BBC uutisoi, että Semedo on ollut Espanjan oikeusistuimessa kuultavana. Semedo on oikeudessa syytettynä murhan yrityksestä. BBC tähdentää, että aiemmin mainittujen syytteiden ohella portugalilaista epäillään myös aseen laittomasta hallussapidosta.
Semedon agentti Catio Balde kertoi portugalilaiselle tv-kanava TSF:lle, että Semedo on kiistänyt kaikki häntä vastaan nostetut syytteet. Semedoon liittyvässä tapauksessa ei ole ollut yhtäkään kuolonuhria.
Semedo on pelannut Villarrealin riveissä viidesti. Viimeksi hän oli kentällä 10.12. kun seura hävisi Barcelonalle lukemin 2-0.
LUE MYÖS:
- Cristiano Ronaldon Al-Nassr kärsi rökäletappion Aasian Mestarien liigassa – nyt nettiin ilmestyi liuta videoita
- Kolumbian legenda ilmoitti – upea maajoukkueura tulee päätökseen
- ”Ukrainan Haaland” johtaa jo Hollannin liigan maalipörssiä – ikää vain 19 vuotta
- Niin katoaa mainen kunnia – Vozinha saa ryöpytystä virheistään
- Lionel Messin ex-pelikaverista Inter Miamin uusi päävalmentaja
- Entinen tähtipelaaja vaihtaa seuraa – pääsee pelaamaan lapsuuden ystävänsä kanssa
- TPS:stä tuttu Theodoros Tsirigotis löysi uuden seuran
- Jussi Nuorela nimesi kahdeksan puolustajaa avauskokoonpanoonsa – ”Meillä on selkeä hyökkääjäongelma”
- Virallista: Benjamin Källmanin valmentaja sai potkut
- Neljäs peräkkäinen voitto – Jani Honkavaaran Djurgården taistelee jopa Allsvenskanin mestaruudesta
- Neljäs peräkkäinen voitto – Jani Honkavaaran Djurgården taistelee jopa Allsvenskanin mestaruudesta
- Lamine Yamal nimesi Ballon d’Or -suosikkinsa
- Marcus Forss on nyt uudessa seurassa – penkillä Uzbekistanissa
- Virallista: Benjamin Källmanin valmentaja sai potkut
- TPS:stä tuttu Theodoros Tsirigotis löysi uuden seuran
- Jussi Nuorela nimesi kahdeksan puolustajaa avauskokoonpanoonsa – ”Meillä on selkeä hyökkääjäongelma”
- Carlo Ancelotti vahvisti: Neymarin maajoukkueura ohi
- Huuhkajista tuttu hyökkääjä löysi uuden seuran – pian vastassa Cristiano Ronaldo
- Topi Keskinen iski ensimmäisen maalinsa Tanskan pääsarjassa
- Inter nousi jaettuun sarjakärkeen Veikkausliigassa