Mielenkiintoinen tilasto tuoreesta Internazionalen hankinnasta – ainoa hattutemppuun Serie A:ssa, La Ligassa ja Valioliigassa kyennyt pelaaja
 
										Kuva: Getty Images
					
		
		Internazionale tiedotti hiljattain lainanneensa Alexis Sánchezin alkaneeksi kaudeksi Manchester Unitedista. Lainasopimuksessa on mukana osto-optio.
30-vuotias Sánchez ehti edustaa Manchester Unitedia vain puolentoista kauden ajan. Chileläisen pesti Manchesterissa oli suuri epäonnistuminen. Sánchez ei päässyt missään vaiheessa omalle tasolleen ja onnistui viimeistelemään seurassa vain viisi maalia.
Serie A on Sánchezille entuudestaankin tuttu sarja. Sánchez pelasi Udinesessa kolmen kauden ajan ennen siirtoaan Barcelonaan.
Sánchez on historian ainoa pelaaja, joka on onnistunut hattutempun teossa niin Serie A:ssa, La Ligassa kuin Valioliigassakin.
Sánchez on parhaillaan Chilen A-maajoukkueen mukana Yhdysvalloissa. Hyökkääjän odotetaan debytoivan Interin paidassa entistä seuraansa Udinesea vastaan ensi viikon viikonloppuna.
	
																													
								
							
			
						
LUE MYÖS:
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Nyt se on varmaa: Suomi hakee isoa euro-ottelua Helsinkiin
- Mallorcan ykkösvahti loukkaantui – Lucas Bergström saa mahdollisuuden La Ligassa
- Toni Koskelan Kalmarin nousu Allsvenskaniin saattaa varmistua jo lauantaina
- SJK:n jättänyt Murilo löysi uuden seuran
- Miika Nuutinen turhautui HJK:n peliesitykseen: ”Toisesta puoliajasta ei ole mitään positiivista sanottavaa”
- MTV: Tässä on KTP:n uusi päävalmentaja
- Ilves tarttui isoon tilaisuuteen
- Draamaa! Hurjia tapahtumia Veikkausliigan ratkaisukierroksilla
- Ranskassa kuohuu nuoren supertähden takia
- Glen Kamaran valmentaja saa sittenkin pitää työpaikkansa
- MTV: Tässä on KTP:n uusi päävalmentaja
- Ranskassa kuohuu nuoren supertähden takia
- SJK:n jättänyt Murilo löysi uuden seuran
- Miika Nuutinen turhautui HJK:n peliesitykseen: ”Toisesta puoliajasta ei ole mitään positiivista sanottavaa”
- Djurgården pelaa valtavan pelin viikonloppuna – Honkavaara: ”Jos mietimme sijoitustamme sarjataulukossa…”
- Lucas Bergström debytoi Mallorcan tolppien välissä – piti heti nollapelin
- Tanskalaisten käytös Parkenilla paljastaa synkän todellisuuden Helmarien tappion taustalla
- Glen Kamara ja Tuomas Ollila pääsivät kentälle Ligue 1:ssä!
- Veikkausliiga-seura tiputti sopimusuutisia
- Ilves tarttui isoon tilaisuuteen
 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			 
			