Ranskan suurseura kiinnostunut Paul Pogbasta – tästä syystä sopimusta ei syntynyt jo tästä kaudesta
Paul Pogba etsii uutta työnantajaa.
Pogban doping-pelikielto päättyy maaliskuussa, jolloin keskikenttäpelaaja saa palata pitkästä aikaa pelikentille. Pogba sai nelivuotisen pelikiellon syksyllä 2023, mutta sitä lyhennettiin lopulta puolentoista vuoden mittaiseksi.
RMC:n saamien tietojen mukaan Pogba olisi valmis merkittävään palkanalennukseen voidakseen siirtyä Marseillen riveihin. Pogba on kiinnostunut pelaamaan Marseillessa. Lähde kertoo Marseille-luotsi Roberto De Zerbin näyttäneen vihreää valoa Pogban hankinnalle.
Marseille-siirto olisi toteutettavissa kuluvan kauden jälkeen.
Marseillen urheilutoimenjohtaja Medhi Benatian mukaan seura harkitsi tekevänsä Pogban kanssa sopimuksen jo tammikuussa, mutta Pogba ei olisi ollut tarpeeksi hyvässä pelikunnossa kevätkaudella.
– Harkitsimme Pogban kanssa sopimuksen tekemistä tammikuussa. Halusimme tehdä sen, mutta ongelmaksi muodostui se, että hän ei ole vielä pelikunnossa. Olisiko ollut meidän kannalta järkevää tehdä sopimus pelaajan kanssa, joka ei olisi voinut osallistua loppukauden peleihin? Olisimme iloisia, jos saisimme mahdollisuuden saada Pogban kaltainen pelaaja tänne ensi kaudeksi, Benatia totesi L’Équipelle.
LUE MYÖS
- Portugali päihitti Norjan Kansojen liigassa – Cristiano Ronaldo jätettiin penkille
- Irlannilta näkyvä kannanotto Israel-ottelussa – surunauhat Gazan uhreille
- Huolestuttavaa: Kansojen liigassa jälleen runsaasti loukkaantumisia
- Peli poikki, shotti huiviin ja tuoppi käteen – Werder Bremenin legendojen ottelussa oli mielenkiintoinen väliaika
- Lamine Yamal kommentoi jälleen Ballon d’Oria: ”Olen pelaaja, joka…”
- Harvinainen tapaus: aussimies teki taas maalin Intialle
- Pelaaja aiheutti kaksi punaista korttia – syynä hiukset
- Toimittaja: Lionel Scalonin tulevaisuus ratkeamassa
- Valehteliko media? Israelin pelaajan maalituuletusta tulkittiin väärin tahallaankin
- Vielä jaksaa! Luka Modrić teki maalin Tšekkiä vastaan
- Lähde: Suomalaislupaus myytiin MLS:ään – pelaaja kieltäytyi ja siirto kariutui
- Lamine Yamal paljasti, mitä sanoi Lionel Messille MM-finaalin jälkeen
- Peli poikki, shotti huiviin ja tuoppi käteen – Werder Bremenin legendojen ottelussa oli mielenkiintoinen väliaika
- Koronakohu kasvaa – jo toinen pelaaja ulos maajoukkueesta
- Irlannilta näkyvä kannanotto Israel-ottelussa – surunauhat Gazan uhreille
- Portugali päihitti Norjan Kansojen liigassa – Cristiano Ronaldo jätettiin penkille
- Romano: Mo Salah saa rinnalleen maailmanmestarin – yllättävä diili valmis
- Lamine Yamal kommentoi jälleen Ballon d’Oria: ”Olen pelaaja, joka…”
- Huolestuttavaa: Kansojen liigassa jälleen runsaasti loukkaantumisia
- HS: Jacob Friis ei sulattanut keskustelua liittyen Huuhkajien pelaajavalintoihin: ”Minä valitsen pelaajat”