Hämmentävä kuvanmuokkaus: Huuhkajien keskikenttäpelaaja Lionel Messin sylissä vuohena – taustalla siirtotoive
Kuva: Getty Images
Sosiaalinen media on täynnä yllätyksiä ja toinen toistaan kummallisempia kuvia. Supertähti Lionel Messi on usein erilaisten kuvamuokkausten kohteena, mutta tällä kertaa samaan kuvaan on eksynyt myös Huuhkajien Glen Kamara.
Kamara pelasi upean kauden Skotlannissa ja nousi Dundee FC:ssä fanien suosikkipelaajaksi. Kamarasta ovat olleet kiinnostuneita myös Skotlannin suurseurat Celtic sekä Rangers.
Lionel Messin tuntevat varmasti kaikki jalkapalloa seuraavat. Aiemmin sosiaalisessa mediassa nousi viraaliksi kuvaksi otos, jossa Messillä on vuohi sylissään. Vuohi-vertaus väännettiin nopeasti ylistämään Messiä, sillä vuohi on englanniksi ”goat”, mikä taas on lyhenne lauseesta greatest of all time eli kaikkien aikojen paras.
Ilmeisesti Skotlannissa asia on nähty kuitenkin niin, että tuo termi kuuluisi nimenomaan Kamaralle. Twitterissä käyttäjä LH72 on tehnyt useita päivityksiä, joissa toivotaan Rangersin hankkivan Kamaran ensi kaudeksi.
Kamaran kasvot ovat muokattu toisessa kuvassa Messsin kasvojen tilalle ja toisessa kuvassa Kamaran kasvot ovat muokattu vuohen kasvojen tilalle. Kuvien hästägeissä on toivottu, että Kamara tulisi kotiin eli mitä ilmeisemmin Rangersiin.
Jos et näe alla olevaa kuvaa, voit katso sen tästä.
Jos et näe alla olevaa kuvaa, voit katso sen tästä.
Starting a @GlenKamara4 propaganda thread. Guys a player and a strong believer Gerrard should just sign the man. Help this movement go forward by using the #BringGlenHome
Cheers.
Cheers.
LUE MYÖS:
- Jürgen Kloppin Saksa notkahti lopussa – näin kävi muualla
- Huuhkajissa tapahtui muutos – Joel Pohjanpalo: ”On siitä etua”
- Vesa Vasarasta kiinnostunut skottiseura palkkasi uuden päävalmentajan
- Cristiano Ronaldolla on mielessään historiallinen rajapyykki: ”Aion saavuttaa sen”
- Haastattelu: Otto Ruoppi taistelee peliajasta Bundesliigassa
- Kansojen liiga alkaa tänään! Tässä ovat kaikki lohkot
- Harry Kane: Erikoinen ehdotus
- Christian Eriksen jättää Wolfsburgin – tässä syy
- PSG:n puolustaja oikeuden eteen – Kylian Mbappé saatetaan kutsua todistajaksi
- Cristiano Ronaldo jatkaa yhä maajoukkueessa – puhui suoraan uransa lopusta
- Harry Kane: Erikoinen ehdotus
- Nyt näyttää pahalta – Huuhkaja-kärki avaa tilannettaan
- Entinen huipputoppari löysi seuran – iso apu keskikastin joukkueelle
- Cristiano Ronaldo jatkaa yhä maajoukkueessa – puhui suoraan uransa lopusta
- Lehti: Suomalaisluotsi Skotlannin suurseuran tutkassa
- Christian Eriksen jättää Wolfsburgin – tässä syy
- PSG:n puolustaja oikeuden eteen – Kylian Mbappé saatetaan kutsua todistajaksi
- Kansojen liiga alkaa tänään! Tässä ovat kaikki lohkot
- Haastattelu: Otto Ruoppi taistelee peliajasta Bundesliigassa
- Entinen Ballon d’Or -voittaja ihmettelee nykyistä kampanjointia: ”Se on hassu palkinto”

