Entinen KuPS-hyökkääjä lähetti suoran viestin Jani Honkavaaralle Twitterissä – valmentajan kanssa täysin eri linjoilla

KuPS järjesti keskiviikkona melkoisen näytöksen, kun se kävi ryöstämässä kolme pistettä IFK Mariehamnin vieraana maalein 4-3. KuPS:n pelaamisessa ensimmäisellä ja toisella puoliajalla oli ero kuin yöllä ja päivällä.
Entinen KuPS-hyökkääjä Ilja Venäläinen ei ollut täysin vakuuttunut KuPS-luotsi Jani Honkavaaran analyysiin ottelun ensimmäisestä puoliajasta.
– Tauolla oli outo tunnelma pukukopissa, kun oltiin periaatteessa ihan hyvin mukana ensimmäisellä jaksolla, mutta Maarianhamina käytti meidän virheet hyvin hyödykseen ja oli ehkä vähän niskan päällä, Honkavaara sanoi ottelun jälkeisessä lehdistötilaisuudessa.
IFK tykitti ensimmäisellä puoliajalla kolme maalia ja peli näytti olevan ohi. KuPS nousi toisella puoliajalla kolmen maalin takaa tasoihin ja lopulta Lucas Rangel teki voittomaalin lisäajalla. Venäläinen ei ostanut Honkavaaran kommenttia avausjaksosta.
– Psst Jani Honkavaara, pieni huomio loistavan lopputuloksen oheen. Emme olleet ensimmäisellä puoliajalla edes periaatteellisesti hyvin mukana, kuten lehdistölle pelin jälkeen kerroit. Ellei sitten hyvin mukana olemista ole se, että seurailee vastustajan riemukulkua, Venäläinen kirjoitti Twitterissä suoraan Honkavaaralle.
Jos et näe alla olevaa twiittiä, voit katsoa sen tästä.
KuPS nousi Veikkausliigassa yhdeksään pisteeseen voiton myötä. Yhdeksässä pisteessä ovat myös HJK, FC Honka ja IFK Mariehamn. Katso Veikkausliigan sarjataulukko tästä.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Joel Pohjanpalo paljasti mikä onnenkantamoinen rankkarissa kävi: ”Juuri kun olin potkaisemassa”
- Lukas Hradecky kertoi mitä ottelun jatkamisesta keskusteltiin: ”Vaihtoehtoja oli kaksi”
- Puolan lehdistötilaisuus meni aggressiiviseksi: ”Oletko pettänyt kansan?”
- Huuhkajat kaatoi Puolan sairauskohtauksen varjostamassa ottelussa – MM-unelma elää
- Huuhkajien MM-karsintaottelu keskeytettiin katsojan sairaskohtauksen vuoksi
- Naisten EM-kisat 2025
- Tässä on Huuhkajat Puolaa vastaan – pari muutosta Hollanti-otteluun
- Huuhkajien Arttu Hoskosella raskas päätöskausi Puolassa: ”Vuosi oli aika painajainen”
- Puolalle toinen jättimäinen takaisku ennen Huuhkajat-kohtaamista
- Valioliigassa sensaatiotempussa onnistunut valmentaja hylkäsi Italian A-maajoukkuepestin
- Virallista: Lucas Bergström jättää Chelsean
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Huuhkajien MM-karsintaottelu keskeytettiin katsojan sairaskohtauksen vuoksi
- Doni Arifi nousi Pikkuhuuhkajien EM-ryhmään varalta – usko kantoi epävarmassa tilanteessa: ”Jumalan suunnitelma”
- Haastattelu: Tanskan alle 21-vuotiaiden maajoukkueen päävalmentaja Steffen Højer kiitteli vuolaasti Pikkuhuuhkajia
- Ennakko MM-karsintaotteluun Suomi-Puola: Kuntopuntari, kommentit, ja mistä näet pelin
- Puolan kapteeni joutui jättämään harjoitukset kesken Helsingin olympiastadionilla
- Puolalle toinen jättimäinen takaisku ennen Huuhkajat-kohtaamista
- Valioliigassa sensaatiotempussa onnistunut valmentaja hylkäsi Italian A-maajoukkuepestin
- Huuhkajien Arttu Hoskosella raskas päätöskausi Puolassa: ”Vuosi oli aika painajainen”