AS: Nämä suurseurat haluavat João Félixin – Atlético halukas myymään jo tammikuussa

Useat suurseurat ovat kiinnostuneet João Félixistä, kertoo madridilaislehti AS.
Atlético aikoo myydä hyökkääjänsä tammikuun siirtoikkunassa. Seuran on karsittava kulujaan ja seura- ja valmennusjohto on päättänyt myydä Félixin muihin maisemiin. Félix ei ole onnistunut vastaamaan suuriin odotuksiin kuluvallakaan kaudella ja Atlético tietää saavansa hyökkääjästä merkittävän siirtosumman.
Lehden mukaan Félixin agentti Jorge Mendes aikoo tuoda Atléticolle sadan miljoonan euron tarjouksen Félixistä. Atlético on näyttänyt vihreää valoa Mendesin ehdottamalle sadan miljoonan euron siirtosummalle.
Lehti kertoo PSG:n, Manchester Unitedin ja Bayern Münchenin olevan Félixin kintereillä.
PSG:n urheilujohtaja Luis Campos on jo keskustellut henkilökohtaisesti Félixin kanssa. Manchester United sen sijaan teki Félixistä kesällä 130 miljoonan euron tarjouksen, mutta tuolloin Atlético vielä luotti pelaajaansa ja siihen, että Félix onnistuu viimein vastaamaan odotuksiin, mutta toisin kävi. Atléticon seurajohto on tiettävästi katunut päätöstään hylätä Manchester Unitedin rahakas tarjous.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Ville Tikkanen arvioi Teemu Pukin ja Alex Ringin merkitystä HJK:lle – tämän muutoksen Miika Nuutinen toi päävalmentajana
- Cristiano Ronaldolta vahvistus seurauransa tulevaisuudesta: ”Mikään ei ole muuttunut”
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Haastattelu: Michael Reiziger haluaa johdattaa Hollannin Euroopan mestariksi – kehui Pikkuhuuhkajia
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Ranska kaatoi Saksan Kylian Mbappén johdolla
- Luciano Spalletti lähdössä Italian peräsimestä: ”Minun on otettava vastuu”
- Ennakkopaketti Nations Leaguen finaaliin Portugali-Espanja: Arvioidut avaukset, valmentajien kommentit, mistä näet pelin
- Haastattelu: Niklas Pyyhtiä ei lähde EM-kisoihin nöyristelemään – paluu Bolognaan auki
- Kommentti: Huomenna on ottelu, jota ei pitäisi pelata ollenkaan
- Hollantilainen toimittaja Ronald Koemanille: yhdelle Huuhkajien pelaajalle saatava Hollannin passi
- Puolan maajoukkueessa kuohuu! Robert Lewandowski kieltäytyy pelaamasta
- Cristiano Ronaldolta toivomus Lamine Yamalin hyvinvoinnin puolesta – ”Hänen täytyy saada olla rauhassa”
- Hitti vai huti? AS Roma vaihtoi logoaan – soutaa valtavirtaa vastaan
- Portugali toista kertaa Nations Leaguen voittoon – Espanja kaatui pilkuilla
- Lukas Hradecky täräytti asemastaan Bayer Leverkusenissa: ”Jos tulee ainutlaatuinen tarjous…”
- Toni Koskela moitti Suomen puolustajia Ylellä: ”Mun mielestä ihan käsittämätöntä”
- Ennakkopaketti Nations Leaguen finaaliin Portugali-Espanja: Arvioidut avaukset, valmentajien kommentit, mistä näet pelin
- Ranska kaatoi Saksan Kylian Mbappén johdolla