Huuhkajien Rasmus Schüller saattaa jättää Djurgårdenin
Huuhkajien keskikenttäpelaaja Rasmus Schüller saattaa jättää Djurgårdenin, kertoo Expressen.
Schüllerin, 33, ja Djurgårdenin sopimus on voimassa ensi vuoden loppuun saakka, mutta seuravaihdos saattaa tulla ajankohtaiseksi jo tänä talvena.
Expressenin mukaan tilanteeseen vaikuttaa muun muassa se, missä Schüllerin tyttöystävä Sara Olai (Brommapojkarna) pelaa ensi kaudella. Lisäksi Djurgården on tekemässä arvion keskikenttänsä tarpeista ensi kaudeksi.
Schüller on viettänyt Djurgårdenissa neljä kautta ja pelannut tukholmalaisseurassa kaikkiaan 124 ottelua. Ulkomaiden kentillä hän on edustanut Ruotsissa myös Häckeniä ja Yhdysvalloissa Minnesota Unitedia.
Veikkausliigasta Schüllerilla on 176 ottelun kokemus Hongasta ja HJK:sta. Suomen A-maajoukkueessa hän on esiintynyt 79 kertaa.
LUE MYÖS
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Calciomercato: Kapteeni jättämässä Joel Pohjanpalon ja Jesse Jorosen Palermon
- Turkin maajoukkuepeluri jättää Dortmundin tammikuussa
- Virallista: Robin Lod vaihtaa seuraa MLS:ssä
- Veikkausliigassa säväyttänyt Manasse Kusu löysi uuden seuran
- SJK:n pelaajat mukana Afrikan mestaruusturnauksessa – pääsivät kentälle avauskierroksella
- Virallista: KuPS hankki Pikkuhuuhkajista tutun pelaajan
- FotbollDirekt: Manasse Kusu neuvottelee lainasiirrosta Superettaniin
- The Athletic: Valioliigan halutuin tähti vaihtamassa seuraa tammikuussa
- Ilvekselle tärkeitä sopimuksia
- Serie A:sta rävähti karu tiedote: liiga perui suunnitelman, joka olisi voinut mullistaa sarjaohjelman
