Huuhkajien aamuharjoituksista huolestuttava tieto – missä oli kapteeni Tim Sparv?
Suomen A-maajoukkue piti torstaiaamupäivällä palauttavan harjoituksen Olympiastadionilla, kun takana oli keskiviikon raskas iltapuhde Bosnia ja Hertsegovinaa vastaan. Tim Sparv ei ollut ollenkaan mukana Huuhkajien harjoituksissa.
SuomiFutis-sivuston toimittaja Eetu Ikola oli paikan päällä seuraamassa harjoituksia. Sparvia ei kuitenkaan kentällä näkynyt. Kaikki muut pelaajat olivat harjoituksissa mukana.
– Sparv ei osallistunut harjoituksiin. Sain myös vahvistuksen, ettei hän ollut tänään ollenkaan paikalla. Minulle kerrottiin, että ”valitettavasti ei ollut (paikalla)”, Ikola raportoi Olympiastadionilta.
Artikkeli jatkuu upotuksen jälkeen.
Pelikunto sunnuntain Ukraina-ottelun alla on toistaiseksi arvoitus.
#Huuhkajat #MMkarsinnat
Sparv aloitti keskiviikon ottelun vaihtopenkiltä, mutta tuli kentälle ottelun lopussa 82. minuutilla Joni Kaukon tilalle. Sparvin poissaolosta ei annettu enempää tässä vaiheessa tietoa.
HUOM! Perjantaina Huuhkajat varmisti, että Tim Sparv jättää maajoukkuekomennuksen kesken. Lue aiheesta lisää tästä.
Huuhkajat harjoittelee vielä perjantaina Suomessa, jonka jälkeen joukkue matkustaa Ukrainaan. Ottelu Ukrainaa vastaan pelataan tulevana sunnuntaina kello 21.45.
LUE MYÖS:
- Huuhkajien arvosanat Bosnia-Hertsegovinaa vastaan
- Bosnian tähtipelaaja Miralem Pjanic syytteli Olympiastadionin nurmea
- Näkökulma: Kun tasapeli Bosnia-Hertsegovinaa vastaan ei enää riitä
- Markku Kanerva perusteli Huuhkajien kapteeni Tim Sparvin penkitystä ja Onni Valakarin aikaista vaihtoa
- ”En ole kokenut sellaista koskaan aiemmin” – Tim Sparvilla surkea tilanne Kreikassa, paljasti myös jatkosuunnitelmansa
Kaikki Suomen ottelut ovat nähtävissä Elisa Viihde Viaplaysta, V Sport Jalkapallo -kanavalta sekä ilmaiseksi Viafreesta.
Muokattu 26.3. klo 11.44: Lisätty Huuhkajien antama tieto siitä, että Sparv jättää maajoukkuekomennuksen kesken.
- Kap Verden MM-kapteeni on vapautettu raiskausepäilystä – naista syytetään väärästä ilmiannosta
- ”Aasian jalkapallohistorian pahin sulaminen” on käynnissä
- Portugalin päävalmentaja vahvistaa: Cristiano Ronaldon lopettamisuutinen tuli puskista – kutsu olisi käynyt
- Virallista: Portugali valitsi uuden kapteenin
- Virallista: Monivuotinen luottopelaaja jättää IF Gnistanin
- Ilveksen puolustuslinja vahvistuu – Ykkösliigan topparilupaus siirtyy Tampereelle
- Ranskassa hulvaton temppu! Kun peli ei naurata, pannaan sirkusmusiikki soimaan
- Ilves tiedotti: Seitsemän pelaajaa jättää Ilveksen kauden 2026 jälkeen
- Entinen huippupelaaja on sitäkin parempi valmentaja – Filipe Luís teki historiaa AS Monacossa
- Lukas Hradecky vei suomalaisten kohtaamisen eurokentillä
- KuPSin europelissä rikottiin ennätys
- KuPSia lyödään Belgiassa kuin vierasta sikaa – ”Äärimmäisen heikko etenkin jalkapallotaitojensa puolesta”
- Lukas Hradecky vei suomalaisten kohtaamisen eurokentillä
- Suomalaisseuroille määrätty pistevähennyksiä
- Entinen huippupelaaja on sitäkin parempi valmentaja – Filipe Luís teki historiaa AS Monacossa
- Maajoukkueessa lopettanut Cristiano Ronaldo voi yhä voittaa mitalin Portugalin kanssa
- Ilves tiedotti: Seitsemän pelaajaa jättää Ilveksen kauden 2026 jälkeen
- Ilveksen puolustuslinja vahvistuu – Ykkösliigan topparilupaus siirtyy Tampereelle
- Haastattelu: ”Meidän on onnistuttava kaikessa” – Pikkuhuuhkajat historiallisen tempun äärellä
- KuPSin pistetili auki Konferenssiliigassa!
