© Kuva: Getty Images

Zlatan tuli ManUun sisään melkoisella tavalla – ja totutulla itsevarmuudella

Kesän yksi iso jalkapallosiirto tähän mennessä on ollut Zlatan Ibrahimovicin matkaaminen Manchester Unitediin.

Zlatanin sopimus loppui PSG:n kanssa ja hän meni ilmaisella siirrolla lopulta Unitediin.

Siellä hänen sopimuksensa julkistettiin virallisesti perjantaina.

Sisääntulo tapahtui hyvin jäätävällä tavalla.

Seuran mukaan Zlatan olisi rikkonut jo seuran testeissä ennätyksiä.

[tweet]https://twitter.com/ManUtd/status/749203663814557696[/tweet]

Kommentit olivat myös varsin itsevarmoja.

– EM-kisoissa puhuttiin enemmän minun kuin eurooppalaisten tulevaisuudesta. Nyt kaikki on ohi – voin keskittyä uuteen seuraani, palata kovan työnteon pariin ja olla niin hyvä kuin mahdollista, Zlatan mietti MUTV:lle.

– Odotan innolla uutta seikkailua, uutta kappaletta urallani ja elämässäni. Minne tahansa menenkin, olen voittanut. Aion tehdä kovasti töitä. Tiedän mielenlaatuni – tulin tänne voittamaan ja haluan voittaa. Kaiken takana on kova työ. Sitä olen tehnyt tähän asti, sitä tulen tekemään jatkossakin, ruotsalaistähti jatkoi.

» Katso Valioliigan ottelut, taulukko ja uutiset erikoissivultamme!