© Kuva: Getty Images

Kuva: Täältä kelpaa katsella jalkapalloa! – Bayern München ja hotelliyhtiö löivät viisaat päänsä yhteen

Voita kahden hengen matka Mestarien liigan puolivälieriin!

Bayern München tarjoaa kannattajilleen mahdollisuuden katsella seuran otteita stadionilla hotellisviitissä.

Münchenin suurseura on solminut monivuotisen sopimuksen hotelliketjuja omistavan Marriot Internationalin kanssa. Sopimuksen myötä Bayernin kotistadionille Allianz Arenalle rakennetaan sviitti, josta sen asukkaat voivat seurata joukkueen peliä.

Huoneesta löytyy iso sänky ja televisio sekä valtava, kentän yli katsova ikkuna, josta sviitin asukit voivat seurata Bayernin peliä. Huoneen vuokraajilla on myös pääsy baariin, joka valmistaa erityisiä drinkkejä ja tarjoaa useita eri ruokavaihtoehtoja.

Bayern München ja Marriot International järjestävät arvonnan, jonka voittaja pääsee sviittiin seuraamaan seuran peliä. Muutoin sviitti on vapaasti vuokrattavissa, joskin innokkaita löytyy varmasti jonoksi asti, eikä huoneen hintaa ole vielä julkistettu.

Voit katsoa kuvan sviitistä alta. Jos kuva ei näy, voit katsoa sen täältä.

Voita kahden hengen matka Mestarien liigan puolivälieriin!